syr

Lahodné sýrové chipsy z trouby připravíte za 5 minut a zdravě si zamlsáte

Hledáte tip na něco dobrého, co se však zároveň negativně nepodepíše na vaší váze? Naše chipsy ze sýra si můžete dát bez obav i večer k televizi, aniž by to na vaši hmotnost mělo jakýkoliv negativní dopad – pokud jich samozřejmě nesníte několik plechů.

Jen jedna ingredience a pár minut času – nic víc doopravdy potřebovat nebudete. Základem je sýr, který se dá nastrouhat. A ten má doma snad úplně každý.

Eidam, cheddar nebo něco lepšího?

V každém případě si pamatujte, že klíčový je zejména obsah tuku. Právě on je nositelem chuti, a to jak u masa, tak i u sýrů. Z light eidamu nebo dokonce mléčné náhražky tak příliš povedenou dobrotu neuděláte. Ale minimálně 40% eidam, či cheddar, parmazán apod. – to už je jiná káva. A jak na přípravu?

Potřebovat budete ještě struhadlo a pečicí papír

Sýr nastrouhejte najemno. Budete ho potřebovat asi 100 gramů. Můžete ho nechat tak, nebo ochutit oblíbenými bylinkami. Skvělá je například bazalka, oregano nebo tymián. Velký plech vyložte pečícím papírem a klaďte na něj hromádky sýrové hmoty. Měly by být asi centimetr vysoké s dostatečnými rozestupy mezi sebou. Sýr se totiž při přípravě hodně rozteče.

Za pět minut máte upečeno

Troubu rozpalte na 200°C a vložte plech se sýrem. Po třech minutách své sýrové chipsy z trouby zkontrolujte. Jestliže už zezlátly, máte hotovo. V opačném případě je tam ještě chvíli nechte – ale maximálně 5 minut dohromady. Jakmile sýr zhnědne, zhořkne. A to byste určitě nechtěli. A teď už stačí jen servírovat.

Pokud si chcete připravit chipsů více, měli byste vědět, že v lednici vydrží ve vakuové nádobě asi tři dny. Potom už přece jen začnou nasávat nějakou tu vlhkost, čím přijdou o svou křupavost. Na chuti jim to však samozřejmě nic neubere, jen ten požitek už zkrátka není takový. Je tedy mnohem lepší připravit si pokaždé čerstvou várku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *