Na co všechno lze použít cuketu

Vypěstovat cuketu je tak snadné! S malým úsilím můžete dosáhnout opravdu velké úrody. A pak se ptáte – jak ji připravit, aby ji chtěla vaše rodina ještě konzumovat? Nezaměřujte se pouze na recepty, které už znáte. Zkuste se inspirovat naším článkem, abyste dosáhli toho, že opravdu celou úrodu cuket do jedné spotřebujete.

Cukety obalované

Cukety stačí nakrájet na kolečka, osolit, nechat je na chvíli „vypotit“ a pak z nich papírovým ubrouskem odsát vodu. Takto už jsou cukety připraveny pro obalení v mouce, v klasickém trojobalu nebo nejrůznějších druzích těstíček, jejichž základ tvoří mouka, mléko, vejce. Toto těstíčko můžete obohatit strouhanou šunkou, sýrem nebo obojím a získáte tak lahodný pokrm.

Cukety na sladko

Cukety můžete použít také v nejrůznějších sladkých pokrmech. Typické je jejich použití do buchet, kdy se nastrouhají do těsta. Upečená buchta je pak vláčná a chutná. Cuketa ale může být základem i palačinkových či lívancových těst.

Cukety plněné

Samostatnou kapitolou jsou také plněné cukety. Vzhledem k tomu, že cukety nemají žádnou specifickou chuť hodí se k nim celá řada doplňků. Můžete je párovat se zeleninovou směsí, různými druhy sýrů nebo se směsí z mletého masa. Vytvářet náplně do cuket můžete jednoduše z toho, co máte zrovna v lednici.

Cukety jako příloha

Cukety můžete použít jako hlavní chod i jako přílohu. Na tvořítku na špagety si můžete připravit cuketové špagety, ke kterým můžete přidávat stejné omáčky, jako na klasické špagety. S tím rozdílem, že cukety obsahují mnohem méně kalorií. Cuketu můžete jednoduše grilovat a získáte tak další skvělou přílohu, kterou můžete navíc doplnit bylinkami podle chuti.

Polévky

Cukety mohou být základem mnoha polévek a krémů. Můžete z nich připravit polévky teplé, ale také studené. Stačí k tomu mít dobrý mixér.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!