Myslíte na Vánoce na své domácí mazlíčky? Většina Čechů ano!

Pes

Vánoce jsou obdobím, kdy chceme obdarovat své nejbližší. A nezáleží na tom, zda to jsou naši přátelé nebo rodina. A podle posledních průzkumů se Češi nebojí nakupovat dárky ani pro své domácí mazlíčky. To jen ukazuje, nakolik si jejich lásky vážíme! Domácí zvířata nás sice dokážou pozlobit, na druhou stranu nám přináší také spoustu radosti do života. A tak není divu, že je bereme jako plnohodnotné členy rodiny. Někdy dokonce natolik, že jejich prožívání vánočních svátků je velice podobné tomu našemu.

Kolik jsou lidé ochotní dát za dárky pro zvířata?

Někteří majitelé domácích mazlíčcích rozhodně při výběru dárků nešetří. Někteří lidé by mohli říci, že utrácet tolik peněz za zvíře, které ani neví, co to Vánoce vlastně jsou, je škoda. Majitelé zvířat ale vědí své. Když svému psovi darují novou hračku, je samozřejmé, že jim udělají radost. Také ostatní zvířata umí projevit radost nad něčím, co dostanou pod stromečkem. Kolik tedy majitelé za své mazlíčků utratí? Z těch, kteří dárek pro svá zvířata nakoupí:

  • Asi 60 % všech majitelů utratí maximálně 500 Kč.
  • Asi 25 % utratí částku od 500 do 1 500 Kč.
  • Asi 15 % neváhá koupit svým mazlíčkům dárky v hodnotě vyšší než 1 500 Kč.

Kočka

Foto: Pixabay

Za kolik nakupujete dárky vy?

To, že si někteří lidé dávají opravdu drahé dárky, jsme už všichni zvyklí. Někteří majitelé zvířat, mnohdy koupí dražší dárek právě své němé tváři, než například přátelům. A obdarováváním vánoční zvyky pro domácí mazlíčky rozhodně nekončí! Celá řada chovatelů zachází dokonce tak daleko, že se svými zvířaty jedí štědrovečerní večeři či dokonce dodržují celou řadu vánočních zvyků.

Jaké dárky zvířata pod stromečkem najdou?

Mezi nejoblíbenější dárky, které majitelé svým svěřencům kupují, jsou samozřejmě hračky a různé pamlsky. Výjimkou není ani vybavení či doplňky pro jejich výcvik či nástroje a prostředky na jejich očistu. Někteří lidé investují do hraček i přesto, že jich má jejich mazlíček dostatek. Jiní zase chtějí se svými mazlíčky sdílet radost, ale nekupují zbytečnosti. Investují raději do nového vodítka nebo klece či pelíšku – který by stejně časem museli koupit.

Co zvířata jedí jako štědrovečerní večeři?

Podávat mazlíčkům kapra by mohlo být vzhledem ke kostem riskantní. Co tedy majitelé nejčastěji svým mazlíčkům podávají? Asi 30 % všech dotázaných majitelů uvedla, že jim skutečně chystá speciální večeři. 50 % z nich pak večeři speciálně pro mazlíčky nevaří, ale koupí dražší pamlsek nebo již připravený pokrm, který pak jen připraví do misky. Zbylých 20 % se podělí o svou vlastní večeři.

Zdroj: https://tojesenzace.cz/2021/12/04/cesi-utraci-za-darky-pro-domaci-mazlicky-podobne-jako-za-cleny-rodiny/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!