Mravenci se na zahradě přemnožili. Vyženete je nejen stopováním cestiček

Mravenec

Mravenci se letos opravdu přemnožili. Kvůli slabé zimě a lepším podmínkám pro množení se mravencům daří opravdu dobře. Na zahradách přitom ničí keře, rostliny i úrodu. Musíme se proti tomu bránit a znemožnit jim, aby vytvářeli hnízda a ničili naši práci.

Udržujte kultivaci čistou a suchou

Mravenci mají rádi vlhká a nečistá místa. Často vyhazujte listí, trávu a další biologické zbytky, které mohou sloužit jako zdroj jejich výživy. Snažte se rostliny zalévat tak, aby nebyly přemokřené, tímto způsobem zamezíte i vzniku jiných nemocí – především plísně.

Hlídejte si jejich cestičky a zlikvidujte je

Mravenci si vytvářejí cesty, po kterých se pohybují mezi svým hnízdem a zdrojem potravy. Jejich cesty snadno rozsekáte sekačkou, nebo zatarasíte bariérami. Klasické překážky jsou z křídy, pepřového prášku, skořice, ale i ocet. Mravenci nebudou schopni tyto látky překonat, a to jim zabrání proniknout do vaší zahrady.

Po zahradě rozmístěte předměty se silnou vůní

Několik pachů je pro mravence opravdu nepříjemných. Použijte citron, levanduli, mátu nebo eukalyptus a rozšiřte tyto normální repelenty do klíčových oblastí vaší zahrady. To zabrání mravencům podnikat cesty k vám nebo se u vás dlouho zdržovat.

Vyzkoušejte esenciální oleje

Tyto oleje jsou proti mravencům opravdu dost úspěšné. Použijte proto pár kapek esenciálního oleje z čajovníku nebo máty peprné na oblasti, kde se mravenci pohybují nebo vnikají do vaší zahrady. Tato metoda je úspěšná a ekologicky šetrná.

Použít můžete i kyselé látky

Mravenci zdrhají před kyselými látkami. Smíchejte vodu s octem nebo citronovou šťávou a naneste směs na oblasti, které jsou nejvíce ovlivněny. Ale především dávejte pozor, když používáte kyselé látky blízko rostlin nebo trávy, abyste nezpůsobili velké škody na vlastní zahradě!

Nejlevnější a nejpoužívanější způsob je křída

Věděli jste, že křída je pro mravence jedovatá? Nakreslete křídou cesty mravenců, abyste zabránili jejich řezu. Křída působí škodlivě a mravenci se jí vyhnou.

Mravenec 2
Foto: Pixabay

Co ještě můžete použít?

V případě, že hledáte rychlou a úspěšnou cestu, použijte běžné spreje proti hmyzu, jako jsou insekticidy ve spreji nebo pasti. Vyberte položky, které jsou šetrné k životnímu prostředí, a používejte je v souladu s informacemi výrobce.

Když se budete řídit těmito tipy, měli byste být schopni efektivně a spolehlivě vypudit mravence ze své krásné zahrady. Normální údržba, normální repelenty a vynalézavé využití překážek vám umožní se mravenců zbavit do další sezóny. Jakmile budete mít hotovo, budete si moci opět užívat odpočinku a opalování…

Zdroje info: ireceptar.cz, magazinzahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay

Už od malička přitahuji pozornost zvířat a ráda jim věnuju svoji péči. A protože jsou zvířata součástí přírody, tak stejnou míru energii dávám i do pěstování plodin. Protože už mám hodně zkušeností, je mou povinností se o ně podělit.