Moderní elektrické grily určí míru propečení masa

Grilované maso

Díváte se na uplakané počasí venku, zazimovanou zahradu a říkáte si, že by nebylo od věci něco vymyslet? Možná ano, prací v exteriéru ubylo na minimum a rozhodně se vyplatí nějak se zabavit. Výbornou volbou je určitě grilování. Ano, letní grilovací sezona už skončila, nicméně dobroty si lze ugrilovat klidně i nyní. Třeba v přístřešku, nebo v zimní zahradě, případně v kuchyni. Jen mít ten správný gril. Ideální je vsadit na elektrický, jenž je kompaktní, rychlý a efektivní. Ty nejmodernější dokonce nabízí skvělé funkce. Jaké? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Krvavý, nebo dobře propečený?

Jasně, umění člověka, který griluje, spočívá v tom, že dokáže připravit steak přesně podle potřeby hostů. Někdo raději krvavý, jiný si dá spíše úplně propečený. U chytrých elektrických grilů se setkáte s tím, že dokážou díky automatickému senzoru grilování nastavit dobu přípravy. Propečenost steaku prozradí barvičky. Růžová označuje zahřívání, žlutá krvavý steak, oranžová medium a červená well done. Nemusí být žádní velmi mistři a steak se podaří.

Přizpůsobí se grilovanému masu

Není jedno, co grilujete. Grily disponují několika programy, které jsou určené pro přípravu konkrétního masa, případně podoby grilovaného produktu. Jmenovat lze třeba programy sendvič, drůbež, steak, ryba, klobása a jiné. Každá potravina se tak připraví dokonale a stejně tak bude chutnat. Grily umí připravovat optimálně i mražené jídlo.

Nejoblíbenější elektrické grily: Zdroj obrázku Heureka.cz

Mytí v myčce samozřejmostí

Velkou předností moderních elektrických grilů je i jednoduchost údržby. Bez problémů je rozložíte a umyjete v myčce na nádobí. tedy bez práce a velmi efektivně.

Velká odkapávací plocha

I tu je zapotřebí dokonale ocenit. Vždyť právě šťáva z grilovaného masa je velkou pochoutkou. Stejně tak je tomu při grilování zeleniny. Jíst ji vysušenou by nebylo nic moc příjemného. Moderní grily zkrátka umí, jsou většinou přenosné a vy si s nimi užijete pohodové chvíle.

Grilování: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.