Mixér se nehodí jen na přípravu smoothie: Využijete ho i jinak

Špenátové smoothie

Mixéry jsou opravdu skvělý vynález usnadňující práci nejenom u smoothie. Vyzkoušejte perfektní pokrmy, které pomocí nich opravdu bleskurychle připravíte. Byla by tedy škoda mixér používat jen na přípravu smoothie – lze ho použít na opravdu velké množství věcí. Máme pro vás tipy na letní recepty, které rozhodně musíte během letošního léta vyzkoušet. Jsou tak dobré, že s nimi určitě nemůžete sáhnout vedle. Můžete vyzkoušet například jemně pálivou salsu, vhod vám může přijít bramborová kaše bude bez hrudek nebo můžete ušetřit peníze výrobou domácí mouky.

Vyzkoušejte jemně pálivou salsu

Mixér se perfektně hodí pro přípravu pomazánek, pesta nebo dipů. Vyzkoušejte recept na jemně pálivou salsu, na kterou budete potřebovat ¼ pálivé papričky jalapeňo, 2 lžíce limetkové šťávy, 1 šalotku, 2 stroužky česneku, 1 lžičku kmínu (mletého), ½ lžičky oregana, ½ lžičky soli, špetku cukru a větvičku koriandru. Všechny přísady rozmixujte a podávejte s nachos.

SmoothieFoto: Pixabay

Bramborová kaše bude bez hrudek

Pokud chcete, aby byla vaše bramborová kaše dokonale hladká, docílíte toho pouze pomocí mixéru. Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a uvařte. Poté je slijte a přidejte k nim máslo a mléko. Nakonec vše rozmixujte. Jestliže používáte stolní mixér, nalijte nejdříve mléko a pak až přisypte uvařené brambory.

Ušetřete výrobou domácí mouky

Pomocí výkonného mixéru si můžete doma vyrobit i vlastní mouku, a to z čehokoli. Tohoto využijí zejména celiaci, tedy lidé nesnášející lepek, kteří tak ušetří. Zpracovat můžete např. rýži, kukuřici nebo ovesné vločky. Jednoduše plody vybrané plodiny rozmixujte a prosejte jemným sítem.

Pro přípravu jakých pokrmů používáte mixér vy?

Zdroje info: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/18397-chyby-ktere-pri-priprave-smoothie-dela-vetsina-z-nas-ingredience-a-kombinace-kterym-se-vyhnout,

https://slovacky.denik.cz/podnikani/jak-si-pripravit-smoothie-dobre-mixujte-a-nezapomente-na-led-20160627.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)