Květiny, které příjemně provoní váš dům, se snadno pěstují. Pořídit je můžete klidně i uprostřed zimy

polygala myrtifolia

Pořiďte si květiny, které příjemně provoní váš dům. Známe ty, které nejsou náročné a pěstování, a přitom vás dokážou potěšit svou příjemnou, a leckdy i velmi uklidňující vůní.

Myrta obecná (Myrtus communis)

Myrtus je okrasný strom z čeledi Myrtaceae původem ze Středního východu. Tato rostlina je opředena mnoha mýty a pověrami. Říká se například, že myrta pomáhá zachovat krásu a mládí. Stačí si prý vždy jen utrhnout lístek tohoto kouzelného keře, když procházíte kolem. A pokud vás čeká dlouhá cesta, určitě si vezměte na cestu snítku myrty, dodá vám elán a vytrvalost.

Květiny, které příjemně provoní váš dům snadno se pěstují. Pořídit je můžete klidně i uprostřed zimy Foto: Pixabay

Šalvěj rozmarýna (Salvia rosmarinus)

Rozmarýn je vytrvalá stálezelená a velmi krásná bylinka. Je známá též pod staršími názvy rozmarýn lékařský, případně také rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis). V květináči dosahuje výšky 0,5 až 1,5 m. Šalvěj rozmarýna není vybíravá na podmínky pěstování, ovšem dobře roste především na slunných místech, a to téměř na každé půdě. Mrazuvzdornost je průměrná, na zimu se proto rozhodně doporučuje její pěstování doma.

Další květiny, které krásně voní

Seznam vhodných druhů však rozhodně není úplný. Vsadit lze i na tyto:

  • oleandr obecný (Nerium oleander),
  • pelargonii růžovou (Pelargonium Graveolens)
  • nebo citrus limonový (Citrus limon).

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/6-rostlin-ktere-provoni-a-osvezi-celou-vasi-domacnost-77056, https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-pestovat-myrtu-a-jak-ji-vyuzit-25899.html, https://homebydleni.cz/zahrada/rady-a-tipy/rostliny-na-okennich-parapetech-kterym-druhum-se-dari-nejvice-a-jak-je-pestovat/

Květiny, které příjemně provoní váš dům snadno se pěstují. Pořídit je můžete klidně i uprostřed zimy Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)