Kované ploty a kované brány jsou originální a vydrží věčně

Kované ploty

Už vás nebaví sbírat na vašem krásném trávníku u domu pořad dokola exkrementy od cizích psů a koček? Není divu. Na vašem pozemku nemají tato domácí zvířata co pohledávat. Pokud ovšem nemáte plot, můžete se vsadit, že se s podobnou nadílkou budete setkávat neustále. Jeho pořízení není nijak složité. Jen je zapotřebí vědět, jaký druh vybírat. Prostor kolem zahrady se řeší tradičně drátěnou variací plotu. Před domem a v jiných pohledově frekventovaných stranách je ale třeba mít bytelný a originální plot. Přesně tyto charakteristiky splňuje ten kovaný, na jehož přednosti se zaměříme.

Originální řešení na míru

Kovaný plot může designově dokonale korespondovat s konkrétní nemovitostí, u níž stojí. Každý je zkrátka originálem. Vybírat si lze bez problémů nejen tvary kovových výplní, ale také druhy ornamentů. Někteří lidé volí poněkud rustikálnější motivy, jež vypadají vcelku zastarale, ale ke staršímu třeba i zrekonstruovanému objektu se náramně hodí. Moc hezké jsou i jednoduché kované ploty mající čistě geometrické tvary. Jejich vzhled sice není nijak komplikovaný, nicméně v jednoduchosti je síla.

Maximální odolnost zaručena

Pokud si pořídíte dřevěný plot, můžete si být jistí, že sice vzhledově neurazí, nicméně také toho moc nevydrží. Za několik málo let bude nezbytné dřevo natírat. Jestli na to zapomenete, neobejdete se ani bez obroušení povrchu, jež bude nanášení nátěru předcházet. Kované brány i loty jsou ošetřené prostřednictvím žárového zinkování. Mnohé jsou i barevné. Práškové barvy nabízejí spousty alternativních odstínů.

Rychlá a jednoduchá montáž

U většiny plotových výplní se setkáváme s poměrně náročným systémem montáže. U kovových plotů se vyrobí kompletně celá výplň, kterou vám pak specialisté namontují dle potřeby. Na kovane-ploty.net se určit dozvíte více a můžete si vybrat konkrétní provedení nového plotu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.