Maliny

Kouzlete z malin: Nápady na neobvyklé použití tohoto ovoce

Maliny, to nejsou jen dezerty. Toto vitamíny nabité ovoce můžete použít na spoustu různých způsobů. Samozřejmě, džemy a marmelády jsou jeden z nejoblíbenějších, někdy se vám ale může stát, že se vám začnou hromadit ve spíži. A pak je čas, vymýšlet nové způsoby, jak zužitkovat svou skvělou úrodu malin. Přicházíme s několika neobvyklými způsoby.

Letní nápoje

Vhoďte pár malin do džbánu s vodou (může být i perlivá) a trochu je podrťte. Přidejte bylinky – mátu nebo meduňky a trochu citronové šťávy. Můžete přisladit (vhodná jsou především tekutá sladidla, která se nebudou dlouho rozpouštět. Podávejte s ledem a brčkem.

Maliny

Maliny: Zdroj obrázku Pixabay.com

Mražené jogurtové tyčinky s malinami

V míse smíchejte dva šálky bílého řeckého jogurtu, tři lžíce medu a lžičku vanilkového extraktu. Přidejte špetku soli a pořádně promíchejte. Směs natřete na plech, který jste vyložili pečícím papírem tak, aby vytvořila rovnoměrnou vrstvu. Tu pak posypte malinami (stačí asi hrst čerstvých malin) a nasekanými pistáciemi (menší hrstka, nesolené). Pistácie můžete nahradit i jinými oříšky. Dejte na 4 hodiny do mrazničky, poté nalámete nebo nakrájejte na tyčinky a můžete podávat. Tento mražený jogurt se skvěle hodí jako ozdoba zmrzlinových pohárů.

Malinové coulis

Coulis je sladká omáčka, kterou si můžete připravit z jakéhokoli ovoce. Podává se k dezertům a moučníkům nebo také ve zmrzlinových pohárech. Jedním z nejoblíbenějších je právě malinové coulis. 200 g malin povaříme se 4 lžícemi krupicového cukru. Až je směs hustá, máme hotovo.

Malinovo-kokosový krém

Tento krém můžete použít jako ozdobu svých oblíbených muffinů nebo jiných druhů dezertů. Je to jednoduché. Vezměte 4 lžíce malinového coulis z předchozího receptu a smíchejte je se 280 g moučkového cukru a 85 g másla (v pokojové teplotě). Tyto ingredience vyšlehejte do pěny. Přimíchejte strouhaný kokos podle chuti (kokos můžete také zcela vynechat nebo jím jen posypat krém shora).

Maliny: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *