Pěstování konopí

Konec podomního pěstování konopí – tato bylinka by měla být od příštího roku mnohem dostupnější

O léčebném použití konopí dnes už pochybuje málokdo. Ovšem cesta k legalizaci celého procesu není právě nejsnadnější. Už od příštího roku se však zájemcům o legálně užívané konopí otevřou mnohé další cesty.

Také si z nutnosti pěstujete pár rostlin na zahrádce a doufáte, že vaše drobná rebelie zůstane zodpovědným úřadům utajena? Od příštího roku už dost možná nebudete muset. Stát totiž připravil dlouho očekávanou novelu zákona.

Více subjektů i doposud zapovídaný vývoz

K jejímu schválení došlo v polovině května. Významných bodů je hned několik. Především se zvýší počet subjektů, které budou moci rostliny konopí pro léčivé účely pěstovat. Až dodnes měla povolení jedna jediná firma.

Konopí

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Spolu s tímto bodem se zároveň otevřela otázka povoleného vývozu. I to by mělo snížit cenu konopí v českých lékárnách. A aby toho nebylo málo, měly by se na úhradě této terapie podílet i zdravotní pojišťovny, a to v mnohem větší míře než dosud. Půjde opravdu o významnou změnu. Oproti dnešku by měli pacienti doplácet už jen několik stokorun. Tedy obdobně, jako u léčby většiny dalších chronických nemocí. Konopí by se tak už konečně mohlo dostat ke všem, kteří ho opravdu potřebují.

Jak lze pojistit zneužití

Úniku konopí na nelegální trh se však není třeba obávat (pro srovnání – přesně tímto stát argumentoval, když zaváděl původně velmi přísná opatření). Celý proces je jištěn hned ve třech rovinách. Důraz je kladen na bezpečnost finálního produktu, hlídání výroby i dostupnost konopí pouze na oficiálním trhu. Bez lékařského předpisu na něj tedy nárok mít nebudete. Mimochodem váš recept ponese označení „vysoce návyková látka“.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *