Trampolíny aneb zábava může začít

Trampolína

Po celodenním sezení v kanceláři nebo u počítače potřebuje naše tělo protáhnout a trochu si zacvičit. Skákání na trampolíně je skvělý způsob, jak aktivně využít čas s rodinou a ještě rozhýbat tělo a krevní oběh. Jednou z výhod je, že si ji užijí děti i dospělí. Rovněž je to skvělá cvičební a relaxační pomůcka, velmi účinná při rozvoji tzv. hrubé motoriky lidského těla.

Jak vybrat správnou trampolínu

Nejdříve je důležité vybrat vhodné místo, kam jí umístíte. Není třeba zdůrazňovat, že z hlediska bezpečnosti musí být podloží rovné a zpevněné. Teprve pak se můžete pídit po rozměrech trampolíny a její nosnosti. Na trhu jsou k dostání trampolíny o průměrech 90 – 460 cm. Pokud koupíte nejmenší možný model i kolem něj měl být dostatečně volný prostor. Nemáte-li zahradu, můžete si pořídit trampolínu, která lze po cvičení snadno rozložit a uložit do skříně nebo pod postel.

Dle norem EU je zakázáno, aby na trampolíně skákala více jak 1 osoba. Je pravdou, že většina lidí tento fakt nedodržuje a skáče si, jak se jim zlíbí. Obzvlášť dětem jsou nějaké normy ukradené. Měla byste tedy přemýšlet o co největších možným rozměrem a nosnosti, pokud máte děti. Maximální nosnost se pohybuje kolem 150 kg.

Když jsme v úvodu hovořili o bezpečnosti, myslí na ni samozřejmě i výrobce. Proto existují např. trampolíny ochrannou sítí se zipem, zabraňující nepříjemným pádům. Mezi vhodné doplňky patří také schůdky pro bezpečné vstupování na odrazovou plochu nebo ochranná síť, která neumožní dětem a také třeba zvířatům lézt pod trampolínu.

Stejně jako všechny věci, i některé součástky trampolíny se mohou časem opotřebovat. Proto je důležité během jejího užívání provádět průběžnou kontrolu všech součástí. Nic nezkazíte, pokud si do zásoby nakoupíte náhradní pružiny, ochranné kryty a další příslušenství, které se může v případě potřeby ihned vyměnit.

Cenové rozmezí

Je jasné, že zákazníci budou vybírat cenově nejdostupnější zboží. Ale v tomto případě nešetřete příliš. Ty nejlevnější modely seženete již od několika málo tisíc. Za kvalitu se připlatit vyplatí. Uvědomte si, že na trampolíně budou trávit čas vaše děti a jde o jejich zdraví. Udělejte kompromis – dobrá cena a zároveň vysoká kvalita.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.