Kakaové cukroví s kokosem na poslední chvíli – zdravá varianta s jogurtem a javorovým sirupem vám učaruje

Opravdu skvělé vánoční cukroví si můžete připravit i bez toho, aniž byste museli zapínat troubu nebo cokoliv vařit. Náš oblíbený recept je velice chutný a neobsahuje mnoho ingrediencí.

Na toto cukroví nepotřebujete na něj hodně surovin a většinu z nich naleznete doma. Stačí totiž využít zbytky ze spíže nebo z lednice.

Kakaové cukroví s kokosem a jak na něj

Ingredience:

  • 300 gramů arašídů
  • 100 gramů lískových oříšků
  • 1 kelímek přírodního jogurtu (cca 150 gramů)
  • 2 lžíce medu nebo javorového sirupu
  • 0,5 šálku kakaa
  • strouhaný kokos nebo drcené ovesné vločky

Postup přípravy kakaového cukroví

Začněte tím, že si vezmete k ruce mixér a do něj vložíte veškeré ořechy. Ty nasekejte najemno. Až budou rozmixované, dejte je do prázdné mísy. Přidejte k nim jogurt, kakao a med či sirup a promíchejte. Pokud byste chtěli, použijte kakao s vysokým obsahem tuku, aby byl výsledek mnohem více čokoládový. V případě, že byste doma neměli jogurt, použijte smetanu nebo kondenzované mléko.

Kakaové cukroví s kokosem na poslední chvíli Foto: Pixabay

Začněte s tvarováním hmoty

Až budete mít těsto promíchané, vytvarujte z něj kuličky. Ty poté obalte v drceném kokosu, nasekaných ovesných vločkách nebo nadrcených oříšcích a uložte do lednice.

Dobré tipy pro přípravu

Jestliže byste chtěli obměnit strukturu, dejte do středu kuliček celý oříšek nebo kousek čokolády. A pamatujte si ,že k tuhnutí bude zapotřebí alespoň pět hodin. Pokud tedy opravdu nestíháte, klidně vložte cukroví na chvíli do ledničky. Nikdo to na něm nepozná, však uvidíte sami.

 

Zdroj: https://www.nejrecept.cz/recept/kakaove-kokosove-kulicky-r4912, https://www.ekucharka.cz/recept/2245-nepecene-kakaove-kulicky, https://www.nasevyziva.cz/sekce-nejen-vanocni-cukrovi/clanek-nepecene-cukrovi-cokoladove-kulicky-v-kokosu-876.html

Kakaové cukroví s kokosem na poslední chvíli Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)