Jednoduchý trik, který zabrání tomu, aby vývar neutekl z hrnce

Aby vývar neutekl z hrnce: Naše babičky užívaly při vaření pokrmů různé triky. Jedním z nich je například i použití skleničky. Do hrnce s vývarem stačí jednoduše dát třeba malou skleničku od přesnídávky. Pokud by začala v hrnci klokotat, pak je jasné, že je vývar vařen na příliš vysokou teplotou, což mu nesvědčí.

Pokud nechcete používat trik se skleničkou nebo doma jednoduše žádnou ohnivzdornou nemáte, musíte vývar pečlivě sledovat. Ve chvíli, kdy začne voda vřít, je třeba sebrat klokotající pěnu a stupeň ohřevu snížit na minimum. Ale pozor – pokud se zrovna hrnci věnovat nebudete, můžete se dost dobře stát, že vám vývar vzkypí na sporák. Tomu lze naštěstí zabránit několika jednoduchými triky.

Foto: Pixabay

Pomůže dřevěná vařečka

Pokud se rozhodnete připravovat vývar bez pokličky, pak přes hrnec jednoduše položte obyčejnou dřevěnou vařečku (bohužel s tou plastovou to fungovat nebude). Tento jednoduchý trik o něco oddálí vzkypění horké vody a dá vám více času k rychlé reakci. Vyplatí se také potřít horní okraj hrnce olejem, máslem, sádlem nebo jinou mastnou tekutinou. Toto řešení vydrží mnohem déle než vařečka, musíte si na něj však vzpomenout včas.

Aby chuť vývaru nezkazily nudle

Jen málokdy se však hotový vývar podává samostatně. Naopak. Obvykle do něj patří nejrůznější vložky v podobě knedlíčků nebo nudlí. Ovšem zatímco knedlíčky obvykle vaříme přímo v polévce, u nudlí to žádoucí nebývá (to platí i pro jakékoliv jiné těstovinové složky). Musíme tedy pracně vychytávat slanost vody, v níž se vaří, aby následně nezkazily vývar. Předejdete tomu tak, že malou část vývaru odeberete a nudle uvaříte v ní.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/jak-na-ciry-vyvar-30000125.html, https://www.prozeny.cz/clanek/dokonaly-domaci-vyvar-s-temito-triky-zapomenete-na-nahrazky-38509, https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/jak-zachranit-vyvar-30000205.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)