Jednoduché míchané nápoje z vína vhodné k vašemu grilování

Víno

Grilování, to není jenom dostatek skvěle připravených steaků a dalších pochoutek, ale také skvělých nápojů. Kdy jindy se vám hodí míchané nápoje, než při grilování? Přinášíme hned několik receptů na přípravu míchaných nápojů. Nebudete na ně potřebovat žádné speciální ingredience, jako je tomu u některých tipů míchaných nápojů. Navíc víno neobsahuje tolik alkoholu, jako destiláty, takže se k letnímu počasí hodí mnohem více.

Malinová sangria

Ve velkém džbánu smíchejte 750 ml bílého vína (hodí se aromatičtější druhy vína, jako je například muškát moravský), 2 šálky čerstvých malin (mohou být i mražené), 1/3 šálku cukru, 2 citrony nakrájené na plátky a 360 ml perlivé (nebo jemně perlivé) vody. Toto dobře promíchejte a nechte přes noc v lednici vychladit. Druhý den přilijte 360 ml sodovky s citronovou příchutí. Led můžete přidat do celého džbánu nebo do jednotlivých skleniček.

Růžové víno

Foto: Pixabay

Fíkový míchaný nápoj

Ideální je použít čerstvé fíky, když ale není příležitost, vystačíte si i s těmi sušenými. Tento recept je rozepsaný pouze na jednu porci nápoje. Násobte počtem osob, které chcete pohostit. Do shakeru vložte 1 nadrobno nakrájený fík, 2 plátky pomeranče, 6 brusinek a 45 ml vodky. Přidejte několik kostek ledu a dobře protřepte. Nalijte do sklenice na šampaňské a dolijte perlivým vínem.

Mangové pokušení

Nejprve je zapotřebí oloupat, vypeckovat a rozmixovat 2 dobře zralá manga (tomuto kroku se lze vyhnout – postup viz níže). Poté do mixéru přidejte ještě 100 ml vodky, 50 ml limetkové šťávy, špetku soli, 1 až 2 lžíce javorového sirupu a znovu promixujte. Množství přidaného javorového sirupu závisí na tom, jak moc sladká byla vaše manga. Vezměte sklenice o objemu asi 200 ml a do poloviny je naplňte mangovou směsí. Dolijte vínem, perlivým vínem nebo šampaňským.

Tip na krájení manga

Nejen pro tento recept, ale i pro další můžete využít jednoduchou metodu, jak se dostat k dužině manga, aniž byste je museli loupat. Odkrojte mango – řez veďte jako byste chtěli ovoce rozpůlit; protože ale víte, že uprostřed je pecka, je třeba řezat ne úplně v polovině, abyste se jí vyhnuli. Takto odřezaný kousek můžete nyní snadno vydlabat lžící. Totéž udělejte na druhé straně manga a pak ještě se zbylou dužinou.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/easy-wine-cocktail-recipes-4120498

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!