bazen-kvetiny

Bazén jako centrum zahradnického umění, zasaďte ho mezi zeleň správně

Mezi zahradními architekty se pro tohoto leckdy nezbytného pomocníka vžilo jedno nehezké označení. Říkají mu „modrý mor“, a pokud se podíváme na české zahrady, rozhodně nejde o neoprávněné postesknutí. A v zahraničí to bohužel leckdy platí dvojnásob.

Je to vlastně celkem přirozené. Léta jsou u nás stále parnější a teplejší, takže možnost domácího osvěžení kdykoli je rozhodně velmi lákavá. A tak na zahradu přibude bazén. Ano, přibude je rozhodně to správné slovo.

Tam někam se vejde – a to stačí

Většinou máme pro umístnění bazénu na zahradě jediné kritérium – musí se vejít. Pokud je splněno, dál už zpravidla nepátráme. Co na tom že se mezi záhony s mrkvi a okurkami vyjímá jako ona příslovečná pěst na oko. Někdy lze tento nedostatek zmírnit výsadbou vhodných stromů a keřů.

To ovšem není každému po chuti, protože spolu s nimi se zároveň do vody dostává příliš nečistot. A zakrývat bazének každou noc plachtou je přece tak pracné… Naštěstí existuje i jiné řešení. Takové, které hrany bazénu nenásilně srovnává s okolním terénem a nedovolí jim tak, aby rušily zahradní estetiku.

Foto: Pixabay

Řešení jménem přelivové bazény – seznamte se

Setkali jste se někdy s pojmem napnutá vodní hladina? Pokud ne, měli byste to rychle napravit. Jde o tu, která se volně rozprostírá od jednoho kraje bazénu ke druhému a samotný okraj bazénu pak volně splývá s terénem. Vypadá to až příliš nemožně? Vždyť z takového bazénu se musí stále vylévat voda, nebo ne?

Opravdu ne, přelivové bazény totiž disponují speciálním zařízením zabudovaným v okrajích. Právě sem všechna přebytečná voda proudí a zároveň se filtruje. Vše tedy vypadá skvěle a vy si zároveň bez omezení užijete všechny vodní radovánky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/exterier/trendy-v-bazenech-cisteni-bazenove-vody.A210629_110944_exterier_rez, https://www.bazenonline.cz/co-je-lepsi-prelivovy-nebo-skimmerovy-bazen

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *