jecna zrno oko

Ječné zrno a jak na něj jen s účinnou pomocí bylinek

Toto nepříjemné onemocnění nám dokáže pořádně zkomplikovat život. Stojí za ním bakterie, které přežívají v mazových žlázkách. Většinou nám neškodí, ale pokud se přemnoží, nedá na sebe ječné zrno dlouho čekat.

Většinou se neobjevuje jen tak. Naopak, řádně na sebe upozorňuje. Oko nám slzí, pálí nás a leckdy máme i pocit, jako by nám do něho něco spadlo. A právě to jsou úvodní symptomy ječného zrna. Ovšem podchytíme-li je včas, můžeme plnému propuknutí onemocnění zcela předejít.

Jaké bylinky se hodí na léčbu ječného zrna

Matka příroda nám naštěstí dala dostatek prostředků k tomu, abychom se s ním vypořádali rychle a stručně. Z bylin lze jmenovat zejména:

  • světlík lékařský (Euphrasia officinalis, též Euphrasia rostkoviana),
  • sporýš lékařský (Verbena officinalis)
  • a heřmánek pravý (Matricaria chamomilla, synonymum Matricaria recutita).

Všechny tři dohromady vytvoří účinnou směs. Stačí vzít stejný díl od každé z nich a smíchat. A rázem máte ideální prostředek pro obklady na oči. Lžíci směsi vylouhujte v horké vodě po dobu deseti minut. Poté sceďte a do čisté odvaru namočte textilii. Tu následně přiložte na postižené místo. Opakujte 3x denně.

Bylinkový čaj

Foto: Pixabay

Tuto terapii můžete kombinovat i s jemnou masáží. Tu nejprve provádějte za pomoci vlhkého nahřátého ručníku a později postižené místo proklepávejte ještě dobře umytými prsty.

Nezapomeňte ani na léčbu za pomoci stravy

Jakmile se u vás objeví první příznaky ječného zrna, zásobte se dostatečným množstvím ovoce a zeleniny. Obsahuje totiž tolik potřebný vitamín C. Další skvělým pomocníkem je vitamín B a to nejlépe ve formě kvasnic. Jeho předností tak využijete nejlépe.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/zapouzdrene-jecne-zrno-vlci-zrno-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku, http://www.byliny-nadeje.cz/trapi-vas-jecne-zrno-bylinky-pomohou-s-jeho-hojenim-i-prevenci

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *