Je chlorella opravdu takový výživový zázrak? Podívejte se na ni pěkně podrobně

Ulička

Pokud hledáte rostlinu s největším množství chlorofylu ze všech rostlin na naší planetě, pak jste tady správně. Je jí totiž řasa Chlorella pyrenoidosa. A jak nám může prospět?

V první řadě tak, že dodá našemu organismu řadu cenných živin (vitamínů, minerálů, aminokyselin). Náš organismus také očistí od škodlivých látek, toxinů a jedů a stimuluje imunitní systém.

Chlorella skvěle vyčistí organismus

A to zejména tlusté střevo. To je jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. V tlustém střevě navíc žije nespočet bakterií, které tvoří mikroflóru. Při této chemické přeměně dochází k doplňování živin, nezbytných pro náš organismus. A o to se právě stará i Chlorella pyrenoidosa. Ta na své buněčné stěny navazuje ony nebezpečné bakterie, díky čemuž zabraňuje jejich vstřebávání do krevního řečiště. A jako bonus na sebe navazuje těžké kovy a vylučuje je z našeho těla.

A to stále ještě není vše. Přidáme-li k tomu ještě čistící a vyživovací funkci, získáme ideálního pomocníka pro detoxikaci celého našeho organismu.

Foto: Pixabay

Chlorella stimuluje imunitní systém

Chlorella pyrenoidosa se ideálním pomocníkem pro znovunabytí naší životní energie. Díky tomu, že náš organismus čistí od škodlivých látek, toxinů a jedů, zkrátka a dobře velmi jednoduchým způsobem stimuluje imunitní systém. Jeho znovuobnovení navíc podpoří také unikátní kombinací vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších živin, které obsahuje.

Chlorella obsahuje CGF nebo-li jedinečný růstový faktor

CGF nebo-li Chlorella Growth Factor je jedna z nejdůležitějších látek, které se v této sladkovodní řase nacházejí. A jaké jsou vlastně účinky této látky? Zrychluje dělení a růst buněk, díky čemuž regeneruje celé naše tělo. Ano, tak prosté to je. V našem jídelníčku by tedy rozhodně neměla chybět.

Zdroj: 10 důvodů, proč jíst chlorellu pyrenoidosu | Protext – PR služby ČTK, https://www.lekarna.cz/clanek/je-chlorella-opravdu-zazrak/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)