Jak vyhnat mravence? Přírodní metody, které jsou levné a fungují

Mravenci

Mravenci jsou bezesporu velmi užiteční tvorové, nicméně na zahradě je zrovna s otevřenou náručí nevítáme. Vždyť často žijí v symbióze s mšicemi, které likvidují úrodu ve velkém. Ostatně letos je mšic spousta i na vzrostlejších ovocných stromech. Tak jako tak lze mravence ze zahrady vyhnat. Sahat přitom hned nemusíte po chemii. Volit lze totiž i ryze přírodní prostředky, které mohou fungovat velmi solidně. Jaké? To vám prozradíme v následujících řádcích. 

Kávová sedlina jako klasika

Vyhazujete kávovou sedlinu? Pokud vám zbude a potřebujete se zbavit mravenců, pak ji vysypejte na místa, kde se mravenci nacházejí. Nasypat byste měli sedlinu vždy, když dopijete kávu. Vůně sedliny a její kyselost mravence dokonale odpudí.

Levandule v různých podobách

Ani levandule není to, co by mravencům zrovna dvakrát vonělo. Použít se dá nejenom tak, že se vysadí do určitých míst. Skvěle funguje i jako sušená a rozhodně není od věci využít také esenciálního oleje, které nakapete do difuzéru. Hodně dobré jsou pytlíčky se zmiňovanou sušenou levandulí.

LevanduleLevandule: Foto Pixabay

Máta peprná

Tato doslova plevelná bylinka se dokáže rozrůst prakticky všude po zahradě. Proti mravencům působí perfektně esenciální oleje z máte peprné.

Máta peprná

Máta peprná: Foto Pixabay

Skořice nám krásně voní, mravenci ji nemusí

Klidně stačí i kousky celé skořice, které rozmístíte různě do prostor, které navštěvují mravenci.Přerušíte jejich cestičky a máte vyhráno. Jinak je dobré nasypat i mletou skořici do mističek, jež rozložíte v interiéru nebo exteriéru.

Bazalka proti mravencům

Mravenci nemusí ani pro nás krásnou a opojnou vůni bazalky. Stačit vám bude jen pár lístků.

BazalkaBazalka: Foto Pixabay

Obyčejná křída

Pamatujete si, když jste si hráli na zahradě a kreslili na betonové chodníky křídou. Můžete si to zopakovat. Křídu mravenci také nemají v lásce. Na místa, jež navštěvují, nakreslíte jednoduše čáry.

Citron a ocet

Kyselost mravenci opravdu nemusí. Ideální je nakrájet citron na plátky a ty rozeset po podlaze, kde mravenci zpravidla bývají. Jinak také stačí smíchat ocet s vodou jedna ku jedná a nastříkat směs na daná místa.

CitronCitron: Foto Pixabay

Zdroje info: tojenapad.sk, ireceptar.cz, dumazahrada.cz

Mravenci: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.