Chilli jako afrodiziakum

Jalapeno Poppers připravíte i bez originálních surovin

Plněné chilli papričky jalapeno alias jalapeno Poppers jsou mezi milovníky ostřejších pokrmů velmi oblíbené. Kombinace horkého těla papričky a napůl roztaveného sýra je zkrátka něco, co si nemůžete nechat ujít.

Jejich příprava je velmi jednoduchá a obejdete se i bez originálních surovin. Ukážeme vám, jak na to, aby se výsledek zaručeně povedl.

Seznam surovin po vaše Japaleno Poppers

Připravte si pěkně zralé papričky jalapeno. To je hlavní ingredience a tu opravdu ničím nahradit nemůžete. A co k nim?

  • 100 gramů Mild Cheddaru
  • Vejce
  • Hladkou mouku
  • Bylinky podle chuti (nejlépe bazalku a oregano)
  • Strouhanku,
  • Solamyl
  • Olej na smažení

Sýr nastrouhejte. Poté ho ochuťte bylinkami. Nejlepší jsou čerstvé a opravdu jich nemusí být moc. Poté papričky obalte v klasickém trojobalu. Nejdříve je však protáhněte škrobem, aby ostatní ingredience na jejich hladkém těle držely.

chilli

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Teď přijde na řadu smažení. Rozpalte v hlubší pánvi olej a papričky smažíme po obou stranách krásně dozlatova. Celkem vám budou na obě strany stačit 2-3 minuty, víc opravdu při rozpáleném oleji není třeba.

A s čím je servírovat? Nejlépe s vařenými bramborami, ale skvělé jsou i se zeleninovým salátem. A pokud je podáváte jako párty pokrm, pak vám bohatě postačí dobré pečivo.

Tipy k receptu Jalapeno Poppers

A jak je to s tím nahazováním ingrediencí? Pokud právě v obchodech nenarazíte na anglický Mild Cheddar, nahraďte ho kvalitním ementálem. Ten se chuťově původní ingredienci velmi blíží. A skvělé je také to, že si můžete Japaleno Poppers bez obav připravit dopředu. Dva dny vydrží v lednici, delší dobu pak v mrazáku, poté je stačí vyjmout a osmažit. A rychlé pohoštění pro návštěvy je na světě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *