Jakou rostlinu darovat? Máme pro vás pár tipů na nenáročné kousky

Rostlina

Přemýšlíte, že byste letos na Vánoce darovali květinu? Proč ne, i květina umí pořádně potěšit. Navíc oproti řezané květině, ta v květináči vydrží opravdu dlouho. Tedy pokud je o ni pečováno tak, jak to rostlince svědčí. Jakou květinu darovat, aby s ní dotyčný neměl mnoho práce a užíval si její neutuchající půvab dlouhé roky?

Zamiokulkas potěší vzhledem, ale i nenáročností

Krásná rostlinka se zvláštním názvem, bude dokonalým dárkem pro zaneprázdněné lidi. Ale také pro ty, kteří nemají zkušenosti s pěstováním květin. Tato kráska snese snad úplně vše. Nevadí ji nedostatek světla a zálivky. Jediné, co se jí opravdu nelíbí, je přemokřený substrát. V případě časté nepřítomnosti majitele, bude ráda prosychat. Navíc dotyčného odmění krásnými listy a vyčištěním vzduchu.

Aloe vera
Foto: Pixabay

Všestranná aloe vera

Kdo by neznal aloe vera? Jedná se o krásnou rostlinu, kterou charakterizují štíhlé listy, které se tyčí ke stropu nebo mírně do stran. Listy v sobě skrývají gelovitou dužinu, jsou špičaté a po stranách mají trny. Co se týče péče, bude vhodná pro ty, kteří nemají čas o rostliny pečovat. V létě ji stačí zalít jednou za dva týdny, v zimě je možné ji zalévat jednou za měsíc. To ovšem ale není jediná výhoda aloe vera. Dužina obsažená v listech může být využita na mnoho způsobů. Například na ekzémy, odřeniny, akné, ale také po štípnutí hmyzem, na vrásky, celulitidu a tak dále.

TIP: Podívejte se i na další dárky pro mámudárky pro mámu, které můžete darovat a udělat jimi radost.

Vánoční kaktus

Darovat můžete také vánoční kaktus, který pokvete vždy na Štědrý den. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která nemá ráda častou zálivku. Naopak má ráda světlo a v sezoně může být umístěna ven. 

Vánoční kaktus
Foto: Pixabay

Zelenec pro začátečníky

Stejně jako výše zmíněné rostliny, bude i zelenec vhodný pro lidi, kteří nemají čas či zkušenosti s pěstováním květin. Mezi jeho další výhody patří schopnost čistit ovzduší v místnosti, takže pokud si jej obdarovaný umístí do ložnice, udělá dobře. Lze jej umístit jak na parapet, tak i doprostřed místnosti či do rohu. Nemá rád ostré slunce, ale nevadí mu stín.  

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/pokojove-rostliny-pro-zacatecniky-30001206.html

https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-pokojove-rostliny-jsou-vdecnym-darkem-40263635

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)