Několik tipů na skvělé doplňky do zahradního posezení

Posezení

Uvažujete o vylepšení vašeho zahradního posezení? Aby ne, vždyť zajímavých věcí a vybavení je na trhu obrovské množství. Často stačí pouze velmi jednoduché a nikterak drahé doplňky. My se na některé podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Třeba i vaše pergola, terasa či zimní zahrada dostanou úplně jiný rozměr. O čem tedy stojí za to přemýšlet?

Kvalitní velký stůl jako základ

Žádné zahradní posezení se neobejde bez kvalitního stolu. Tak jako se do obývacích pokojů pořizují konferenční stolky, venkovní posezení si zaslouží moderní velký stůl. Tradičně se volí kovové nebo dřevěné konstrukce. Zajímavou volbu představuje také varianta se skleněnou deskou. U venkovních stolů je třeba počítat také s otvorem určeným pro slunečník. Ten bývá ve středu stolů. Výborné jsou i rozkládací varianty. Při větší návštěvě se stoprocentně takovýto typ stolu hodí.

PosezeníFoto: Pixabay

Venkovní botník? Proč ne?

Pokud jdete ven, určitě použijete jiné boty, než máte v interiéru. Jestliže je takovéto obuvi venku hodně, nevypadá to určitě dobře. Mnohem lepší je mít boty umístěné přímo v botníku. Na trhu jsou moderní botníky, které bezesporu dokážou nabídnout dostatek prostoru. Mnohdy působí jako jakési komody, jež ukrývají i mnohé jiné věci, které patří k exteriéru.

Pozor na sluníčko

Přesně tak, mnohá posezení nejsou krytá, a tak není od věci zajistit jejich zakrytí. Nejjednodušší variantu představují slunečníky, nicméně mnohem funkčnější a elegantnější jsou bezesporu markýzy. Ty jsou vynikající hlavně v elektrické podobě. Jejich ovládání bývá pohodlné a dokážou také zabránit dešti.

Hodiny a jiné doplňky

Stylové posezení nemusí být nijak výrazně přeplácané. Stačí pouze několik málo jednoduchých komponentů. Výborné jsou například nástěnné hodiny. Venku může mít klidně i nějakou tu menší zahradní sošku nebo obraz. Zajímavý je i vánoční věnec na dveře a naše inspirace, snad vám pomohla při vytváření vašeho vánočního věnce.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.