Jaká grilovaná zelenina je nejlepší

Speciality na grilu jsou vynikající a známé hlavně v masové podobě. Kuřecí, vepřové či hovězí maso dokážou kulinářští mistři připravovat snad na tisíc způsobů. Zapomínat bychom ale neměli ani na další dobroty, které si na rozpáleném grilu můžete připravit. Typická je především grilovaná zelenina. U té můžeme dosáhnout maximální chuti s minimálním kalorickým zatížením. Podívejme se tedy přehledně, která zelenina je vhodná ke grilování a jakým způsobem ji připravovat.

Cuketa a lilek i rajčata se zavděčí

Vynikající volbou pro parné letní období je bezesporu zelenina typu cukety nebo lilku. Jedná se o zeleninu, která je dostatečně tuhá, ale na druhou stranu obsahuje velké množství vody, která se při správné přípravě nedostane ven, ale naopak zůstane uvnitř a dokáže vytvořit spolu s kořením doslova dokonalou chuť. Rozhodnete-li se pro přípravu rajčat, určitě volte pevnější, která jen tak jednoduše nepovolí.

Koření je třeba vybrat přírodní

Koření je vhodné vybírat v přírodním stavu. Může být samozřejmě i sušené, nicméně přímo utržené ze zahrádky dá zelenině mnohem silnější aroma. Výbornou volbou je například čerstvá bazalka. Vypěstovat si na zahrádce můžete ale i tymián, oregano či majoránku. Na zeleninu se výborně hodí i česnek. Jako jakási příloha je výborná i rukola a hlávkové typy salátů.

Grilovaná cuketa recept

O tom, že nabídne grilovaná zelenina recept vynikající kvality, se přesvědčíme u cukety. Podívejme se tedy, jak jednoduše připravit grilovanou cuketu.

Budeme potřebovat:

–          menší cukety

–           sůl

–          bazalku

–          česnek

Nejprve si připravíme marinádu, a to z nakrájené bazalky, prolisovaného česneku a soli. Cukety nakrájíme na plátky o síle zhruba 0,5 cm anebo na kolečka stejné tloušťky. Následně je umístíme na gril. Po obou stranách bychom měli grilovat zhruba 2 minuty. Když jsou již hotové, vložíme je do marinády a následně vše promícháme.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.