Jak zamrazit kapra, aby byl na Štědrý den jako čerstvý

Máte v okolí zarputilého rybáře? Nalákal vás výlov rybníka, ale víte, že vám až do Štědrého dne maso v perfektním stavu nevydrží? Vyzkoušejte náš osvědčený tip, díky němuž ani ten nejnáročnější strávník nepozná, že jeho ryba si ve vodě naposledy zaplavala klidně i před několika týdny.

Z vaší strany to však přece jen bude chtít trochu disciplíny. Maso je třeba upravit a očistit už předem a s rychlým rozmrazováním také nepočítejte.

Zamrazte kapra ve vodní lázni

Nejlépe vám k tomu poslouží velká plastová nádoba s víčkem nebo alespoň silný mrazící sáček. Vložte do něj kapra a zalijte ho vodou. Jak prosté, řeklo by se. A je to tak, musíte však mít na toto řešení v mrazáku dostatek místa. Ideální pro vaše potřeby je teplota -18 °C. V takovém případě vám tu kapr v perfektním stavu vydrží i několik měsíců. A co víc, určitě nenasákne okolními pachy, jak se to jiným potravinám snadno stává.

Náš tip: maso pouze očistěte a chcete-li, pak naporcujte. Cokoli dalšího (nasolení, okyselení apod.) provádějte až těsně před samotnou přípravou.

Foto: Pixabay

Rozmrazování ve vodní tříšti

A co s rybou dál? Až ji budete potřebovat, nechte ji rozmrazit v nejteplejším patře ledničky nebo v chladné místnosti. Při tomto způsobu do sebe maso nasaje zpět vodu ze svého okolí a nebude suché ani vláknité. A jakmile je ryba dokonale rozmrazená, můžete ji použít jako obvykle – nakrájet na podkůvky (pokud jste to neudělali už předtím), obalit v trojobalu (nebo třeba připravit načerno) a pochutnat si na ní).

Dobré tipy pro přípravu kapra

Pokud maso „voní“ bahnem nebo jednoduše nemáte rádi typický zápach rybiny, naložte ho na několik hodin do mléka (to poté vylijte) nebo použijte pár kapek citrónu či limetky (naše babičky si vystačily i s octem, ten je však značně štiplavý). Vyzkoušejte a uvidíte, že bude kapr opravdu jako čerstvý.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)