Jak vám v zahradě pomůže cola nebo sůl

Může se to zdát zvláštní, ale často nám v boji proti škůdcům pomohou i takoví pomocníci, do kterých bychom to nikdy neřekli. Pro řadu z nich navíc stačí zcela obyčejně sáhnout do spíže.

Naučte se spolu s námi, jak vám může v zahradě prospět třeba tolik zatracovaný sladký nápoj, hořčice, sůl nebo třeba kefír.

Sůl je skvělá jako hnojivo pro červenou řepu

Pěstujete na zahradě tuhle červenou krasavici? Pak možná uvažujete nad tím, jak jí dodat báječně sladkou chuť, které si u nás tak ceníme. A věřte nebo ne, není to vůbec těžké. Budete potřebovat jednu lžíci soli, kterou rozmícháte v deseti litrech vody. Tuhle směs nalijte k řepě ve chvíli, kdy se bude pyšnit prvními čtyřmi až pěti lístky a poté ještě jednou. A to v době přibližně měsíc před sklizní. Uvidíte, jak jí to prospěje.

Foto: Pixabay

Coca-Cola se skvěle uplatní proti mšicím

Netvrdíme, že je to nějaké terno, ale pokud po ruce opravdu nic jiného nemáte, jednoduše ji nalijte do rozprašovače a nastříkejte na postižené rostliny. Později přidejte ještě česnekový výluh, tabákový postřik nebo jiné oblíbené insekticidy a máte vyhráno. A zbytky coly v lahvích nebo plechovkách lákají slimáky. Zakopejte je proto v zahradě a ráno jen vybírejte nezvané návštěvníky.

Kefír je skvělým hnojivem pro jahody

Nevěříte? Pak to letos na omezeném kousku pole vyzkoušejte. Rozmíchejte jeden litr kefíru v deseti litrech vody a použijte jako zálivku. Kefír dodá jahodám přátelské bakterie i potřebné výživové látky. Poprvé je takto pohnojte už ve fázi květu a pokračujte jednou za dva týdny až do posledních plodů.

A co takhle obyčejná hořčice?

Pokud ji pomelete a smícháte s deseti lity vody, získáte univerzální insekticid. Nechte jeden den odstát, poté přefiltrujte a nařeďte v poměru 1:10. Mšice, molice ani další hmyzí postrachy nebudou mít šanci.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk/soda-bikarbona-ako-hnojivo-na-plodiny/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)