Sečení trávy

Jak udržet krásný trávník v období sucha

Ani jsme se nenadáli a teploty venku atakují 30 stupňů Celsia. Klasická realita nejen u nás, ale i v mnohých jiných evropských zemích je taková, že léta jsou čím dál tím sušší a teplejší. Letos tomu nebude jinak a ministerstvo životního prostředí už jednoznačně pobízelo k tomu, aby se omezilo sečení travnatých ploch. I takto neskutečně jednoduché záležitosti mohou mít pozitivní vliv na ekologii, přítomnost různých druhů hmyzu a samozřejmě zeleně. Jak se tedy starat o trávník, aby vypadal dobře i v době, kdy je venku horko a panuje extrémní sucho?

Přehnaná starost není na místě

Přesně tak, už svůj trávník přestaňte zbytečně operovávat a hýčkat. Jestliže tak budete činit, stane se pro něj mnohem složitější přizpůsobit se aktuálně panujícím podmínkám. Pravidelné zalévání se stalo minulostí. Když budou rostliny bojovat o vláhu, zapustí své kořeny mnohem hlouběji a stanou se odolnějšími. Přežijí tak i při déle trvajících obdobích sucha.TrávníkTrávník: Zdroj obrázku Pixabay.com

Kontrolujte předpověď počasí a teploměr

Počítat byste měli s tím, že čím méně trávník sečete, tím menší množství vláhy je zapotřebí. Ideální je sledovat předpovědi počasí. Se sečením trávníku byste měli přestat v momentu, kdy teplota přesáhne 26° C. Optimální je tedy řešit sečení ráno nebo večer. Vyplatí se také séct před deštěm. Jestliže meteorologové déšť hlásí, vytáhněte sekačku a trávník přejeďte. Stébla se budou mnohem lépe hojit. Trávník tak postupně zhoustne a bude vypadat hezky.

Nabroušené nože jako základ

Ideální výškou pro sečení trávníku je 5 a více cm. Sekačka musí být dokonale seřízená a mít nabroušené nože. V opačném případě jsou stébla roztřepená a nevzhledná. Jejich regenerace je také delší. Před každým sečením je vhodné nože zkontrolovat. Jinak jsou výborné také robotické sekačky, které dokážou ušetřit čas a samozřejmě peníze.

Sečení trávy: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *