Jak skladovat banány tak, aby nebyly černé už za tři dny – pomůže několik šikovných triků

Banány

Jak skladovat banány tak, aby nebyly černé už za tři dny: Pomůže vám několik šikovných triků i znalost těch správných podmínek. A pomůže vám i alobal.

Jak správně skládat banány, aby zůstaly čerstvé a nepoškozené? Zde je několik tipů.

Nejdříve odstraňte banány ze svazku

Banány jsou náchylné k poškození, když jsou na sebe tlačeny a třou se o sebe, mnohdy je tedy lepší je oddělit. Poté můžete banány skladovat buď v místnosti s pokojovou teplotou nebo v chladné spíži Pokud je skladujete při pokojové teplotě, je nejlepší je uložit na suchém a chladném místě mimo přímé sluneční světlo. Banány nejlépe skladujte odděleně od jiných ovoce a zeleniny, aby se snížilo riziko poškození.

Pokud máte mnoho banánů, můžete je skladovat ve více vrstvách. Pokud ale skládáte více než dvě vrstvy, uložte mezi nimi list papíru nebo igelitový sáček, aby se snížilo tření a poškození.

Banány

Foto: Pixabay

Použijte alobal

Také můžete stopky banánů zabalit do alobalu – to rovněž pomůže zpomalit rychlost jejich zrání.

Jak na přezrálé banány

Pokud máte přezrálé banány, můžete je uložit do mrazničky. Odstraňte slupku a nakrájejte banány na kousky. Poté je umístěte do mrazničky v uzavřené nádobě nebo igelitovém sáčku. Tento postup se hodí, pokud máte přebytek banánů, které již nedokážete včas spotřebovat.

Jak na zelené banány

Pokud máte banány s nezralou slupkou a chcete je nechat rychleji dozrát, můžete je umístit do papírového sáčku nebo do uzavřené nádoby spolu jiným ovocem, jako jsou například jablka. Ovoce produkuje ethylen, plyn, který urychluje zrání banánů.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou správně skladovat vaše banány a udržet je čerstvé co nejdéle.

Zdroj: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/16462-jak-skladovat-banany-aby-rychle-nehnedly-nedelejte-castou-chybu-a-vsadte-na-jednoduchy-trik, https://www.apetitonline.cz/tipy-triky/jak-skladovat-banany-v-lednici-rozhodne-ne

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)