Zničený trávník

Jak se zbavit zničených ploch v trávníku

Když se podíváte na vaši zahradu, zjistíte, že travnatá plocha bohužel není kompletně zelená? Nejspíše ano, po zimě člověk nikdy neví a mnohdy se stává, že vznikají právě tato holá místa, která bohužel vystupují a nevypadají příliš vábně. Vyhnout se tomuto nepříjemnému fenoménu je často velmi složité. Jeho náprava ale nemusí být nijak výrazně náročná. My se na dvě základní alternativy podíváme mnohem podrobněji.

Příčin vzniku holých míst je několik

V každém případě. Sama zima být na vině pokaždé nemusí. Suché místo v trávníku může vytvořit například plíseň. Pokud necháte konkrétní místo zakryté plachtou nebo něčím jiným, může se to stát také. Hnojíte trávník? Asi zbytečná otázka. Pokud se vám někdy stalo, že jste to s hnojivem na jednom místě přehnali, vypálilo se vám místo, které vypadalo vskutku nevábně. Stejně tak bychom mohli hovořit i o nějakých horkých předmětech, které položíte na trávu. I ty dokážou plochu značně poničit.

Zničený trávník

Spálené místo v trávníku

Výsev nového trávníku

Nová místa je možní posypat travním semenem, zalít a pokusit se trávník regenerovat. Tato alternativa je sice základní, ale při tvrdosti podkladu se často nepodaří. Travní semena může navíc odfouknout vítr, případně si je vychutnají ptáci. Lepší je vzít kvalitní zeminu, resp. rašelinu a smíchat ji s travním semenem. Poté směs na inkriminovaná místa vysypete a udusáte. Při pravidelné zálivce se dočkáte zaručeného úspěchu jako my. Viz obrázek.

 

Nový trávník

Růst nové trávy

Trávníková náplast jako elegantní řešení

Chcete mít všechno bez práce se zaručeným výsledkem? Aby ne! Pořiďte si trávníkovou náplast. Jedná se o speciální směs, která se skládá z těch nejvybranějších travních semen, kokosového vlákna a dalších součástí. Na suché místo bez trávy se tato směs vysype a následně pouze zalévá. Její velkou výhodou je, že vytvoří jakousi želatinu, která udržuje místo ve vlhkosti. Tím pádem máte jistotu, že trávník vzejde.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Jira Odpovědět

    Dobrý den,mám dotaz.zrusil jsem bývalou studnu která je zaklopena betonovým poklopem a na ní jsem navezl hlínu a zatravnil,cca dva roky tam tráva rostla,ale letos již ne a kruh po skruží je rezavý a tráva tam nechce růst! …jak postupovat ??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *