Jak se zbavit kašle přírodními způsoby – nabídka pomocníků je velká

Paprika

V tomto ročním období lidé, kdy nikdo neví, co si obléct, často trpíme na onemocnění dýchacích cest, jako je například bronchitida. Její akutní forma může být bezbolestná a může vážně ovlivnit zdraví. Poradíme vám, jak můžete nemoc vyléčit doma.

Pijte více vody

Zvykněte si vypít 1 sklenici vody každé 2 hodiny. To vám pomůže omezit hlen a rozšířit průdušky. Poprvé se napijte už ráno – ideálně ještě před snídaní. Pitný režim je základ.

Připravte si domácí mast na nachlazení

Ve skleněné nádobě smíchejte stejné množství olivového oleje, kokosového oleje a včelího vosku. Nádobu pevně uzavřete víčkem, směs protřepejte. Vložte nádobu do hrnce se studenou vodou a zapalte ji. Jakmile voda začne vřít, vyjměte plechovku z hrnce, otevřete ji a směs promíchejte. Poté ji vložte do chladničky. Přidejte několik kapek máty peprné a eukalyptového éterického oleje. Počkejte, až směs zcela vychladne a ztuhne. Mast zažene bacily.

Dýchejte páru s léčivými složkami

Starý recept našich babiček je dýchat páru nad brambory vařenými ve slupce. Případně dýchejte nad horkou vodou s přídavkem eukalyptu nebo borovicového éterického oleje. Eukalyptus je antibakteriální látka, změkčuje hlen, borový olej je expektorans, který zmírňuje hlen.

Modré brambory

Foto: Pixabay

Jezte kajenský pepř

Dokonale odstraňuje ucpaný nos a plíce od nahromaděného hlenu. Tento tip sice není pro žádné citlivky, ovšem zaručeně funguje.

Použijte oreganový éterický olej

Oregano není jen přísada do pizzy. Doporučuje se pro bronchitidu, protože má antibakteriální vlastnosti a udržuje zdraví průdušek. Kdo by si pomyslel, že se oregano nedává pouze na pizzu

Směs zázvoru a hřebíčku

Všechny ingredience v tomto receptu jsou dobré v boji proti nachlazení a posílení imunity. Nalijte 2 litry vody do hrnce a dejte ho k varu. Přidejte do vody špetku skořice, 10 hřebíčků a lžíci strouhaného zázvoru. Směs míchejte, přiveďte k varu a vařte několik minut. Pijte směs horkou.

Jezte česnek, také pomůže

Česnek je antivirotikum i přírodní antibiotikum. Jak byste ale měli konzumovat česnek na nachlazení? Vyzkoušejte tento recept: Nalijte 250 ml mléka do hrnce. Přidejte k tomu lžíci mletého česneku. Směs přiveďte k varu. Necháme několik minut vařit. Nalijte do sklenice, konzumujte horké. Po česneku nebudete mít sice vábný dech, ale pomůže vám od kašle

Nezapomeňte na tekuté zlato

Přidejte 1 čajovou lžičku medu do horkého čaje nebo horké citronové vody, abyste zmírnili bolest v krku. I když se říká, že vysoká teplota ničí prospěšné látky v medu, takto krátký pobyt jim nijak nevadí. O své zdraví se tedy nemusíte bát.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://muzemejistzdraveji.cz/recepty/nase-babicky-varily-jednoduse-a-moc-dobre-vedely-co-je-dobre/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)