Jak poznat zkažené kuřecí maso – nenechte se už nikdy zaskočit nepoctivým obchodníkem

Jak poznat zkažené kuřecí maso: V horkých letních dnech se maso mnohem rychleji kazí. Pozor musíme dávat nejen při nákupu, ale i při jeho přepravě. Kuřecí maso je jemné a podléhá zkáze mnohem rychleji než jiná masa. Proto si řekneme, jak poznat zkažené kuřecí maso.

Barva

Barva masa čerstvého kuřete je růžová, lesklá, pokud je krmené kukuřicí (takzvané zlaté kuře), je do žluta, ale stále má masovou barvu. Starší maso začíná blednout a zbarvuje se čím dál více do šeda. Takové maso nekupujeme a máme-li je už doma, co nejrychleji je spotřebujeme. Šedé, vybledlé maso raději vyhodíme.

Maso

Foto: Pixabay

Vůně

Čerstvé maso není téměř nijak cítit, má přirozenou vůni. Jakmile se začne kazit, zápach je čím dál

intenzivnější. Takové maso už nekonzumujeme a raději jej přemístíme do popelnice.

Omak

Kuře je na omak vždy trochu slizké, ale po umytí a otření už ne. Maso je pevné a pružné. Pokud se lepí i po umytí a je měkké, blátivé, zbavíme se ho.

Kuře na citronech a tymiánu

Ingredience:

  • 1 kuře asi 1,5 kg
  • 1 cibule
  • 1 citrón
  • 5 větviček tymiánu
  • 2 lžíce másla nebo několik plátků slaniny
  • kmín, sůl

Postup:

Kuře omyjeme a buď necháme vcelku nebo rozčtvrtíme. Z citrónu vymačkáme šťávu. Z jedné větvičky odrhneme lístky a posekáme je. Kuře osolíme, pokapeme citrónem, posypeme tymiánem a lehce okmínujeme. Pokud jej pečeme vcelku, dovnitř vložíme 2 větvičky tymiánu a zbylé dvě vložíme volně do pekáče. Pečeme-li čtvrtky, umístíme všechny větvičky na dno pekáče. Cibuli rozkrájíme na osminky a rozebereme. Rozprostřeme na dno pekáče. Kuře na to naskládáme nebo vložíme celé. Poklademe plátky másla nebo slaniny.

Pekáč vložíme do trouby vyhřáté na 90 °C a pečeme bez podlévání 2-3 hodiny. Kuře samo pustí šťávu. Potom zvýšíme teplotu na 125-150 °C a za občasného přelévání šťávou upečeme dozlatova.

Zdroj: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/13744-pozor-na-zkazene-kureci-maso-nehrozi-jen-nevolnost-ale-take-vazne-zdravotni-komplikacehttps://www.wikihow.cz/Jak-poznat-zka%C5%BEen%C3%A9-ku%C5%99e

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)