Jak vyzrát na podzimní přesrsťování psa? Tři tipy, které pomohou

Pes

Podíváte se doma na podlahu a všude vidíte pouze chlupy? Jasně, přišel podzim a s ním také podzimní přesrsťování psa. Váš mazlíček zkrátka mění srst vy se můžete připravit na každoroční nikdy nekončící úklid. Boj s chlupy lze vyhrát poměrně jednoduše. Stačí využít několika zajímavých triků. My vám jich hned několik přidáváme. O své zkušenosti se s námi podělil Martin Pučálka, odborník na výživu psů.

Strava je nesmírně důležitá

Nepochybně. Strava je bezesporu jakýmsi základem. Línání pochopitelně nelze zastavit, nicméně strava může být poměrně důležitým faktorem. Martin Pučálka konkrétně říká: „Období línání jako takové samotné zastavit nelze, je to pravidelný proces, kdy se mění srst zvířete. Na čem ale můžete zapracovat, je kvalitní strava a přírodní doplňky stravy, které línání zmírní. Bohužel tohle nevytvoří okamžitý efekt, a tak na to myslete s předstihem.“ Volit je možné třeba krmiva obsahující lososový olej nebo pivovarské kvasnice.

Pes krmivoFoto: Pixabay

O srst je třeba pravidelně pečovat

Péči o srst je zapotřebí řešit také zvenčí. Pes se musí při línání pravidelně koupat. Činit byste tak měli minimálně jednou týdně. Po uschnutí srsti je zapotřebí mazlíka pořádně vykartáčovat. „Jestliže se vám zda, že pes líná extrémně, doporučuji jej kartáčovat i 2x denně. Nezapomeňte však zvolit vhodný kartáč k typu srsti, jiný totiž použijete na retrívra a na jacka Russella,“ doporučuje Martin Pučálka. Jinak je nutné vybírat také kvalitní šampón, který srsti pejska prospěje. Srst musí před kartáčováním pořádně uschnout.  

Pomohou i chytří domácí pomocníci

Jednoznačně. Skvělou volbu představuje zejména robotický vysavač. Ten bez problémů pravidelně eliminuje poměrně velké množství chlupů. Některé modely disponují také funkcí vytírání podlahy. Pokud budete potřebovat dostat chlupy z oděvů, dokonale poslouží sušička na prádlo.

Zdroje info: pucalka.cz, dumazahrada.cz, pesweb.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.