Jak poznat kvalitní krmivo pro psy

Pro zdraví našeho psa je velmi důležité to, jakou potravou ho krmíme, i když se moderní směry výživy stále častěji obracejí k barf nebo maximálně neupravené přírodní stravě, přece jen nejpohodlnější formou jsou stále kvalitní psí granule. A při správné volbě díky nim náš čtyřnohý miláček dostane do posledního minerálu přesně to, co pro svou optimální vitalitu potřebuje.

Zapište si: Kvalitní krmivo pro psy by mělo mít…

Začneme značkou. Samozřejmě není nutné hned kupovat ty nejdražší možnosti, na druhou stranu krmivo ze supermarketů také není příliš vhodné. Vysvětlíme vám proč.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Obsah bílkovin: vždy je důležité vědět, odkud ty použité pocházejí. Nestačí jen znát, že jich v každé granuli najdeme 80 %. Pokud 60 % z tohopochází z obilovin, nepůjde právě o výhru. Pes je přirozeně spíše masožravec a sám od sebe by se na obilné pole pro potravu nevydal. Jinými slovy, rozhodně by nežvýkal klasy, aby se nasytil. To správnésuper krmivo pro psykrmivo pro psy by mělo mít většinu obsahu bílkovin vyrobeného z kvalitní svaloviny. Zapomeňte na kosti, šlachy nebo kůži. Vždyť vy sami byste to také nejedli!

Dalším důležitým ukazatelem je obsah vitamínů a minerálů. Ty mají totiž pozitivní vliv na zdraví našich mazlíčků více než cokoliv jiného. A dokáží vyřešit i množství specifickým problémů. Proto je důležité vybírat druh krmiva podle věku i rasy zvířete, jedině tak lze pokrýt jeho specifické potřeby s maximálním efektem! A stejné je to i v případě, že vybíráte granule pro dospělé kočky nebo pro koťata.

I psi mohou trpět alergiemi

Je to tak. Většinou jde o reakci na nějakou látku v potravě, ale problémy může předznamenat i pyl, prach nebo roztoči. Takoví čtyřnozí miláčkové mívají potom problém s trávením a jen těžko přijímají potřebné živiny. Vyplatí se proto pořídit granule pro alergické psy, i když si při jejich nákupu budeme muset maličko připlatit. Rozhodně se to ale vyplatí!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)