Jak oloupat kiwi nebo avokádo za pomoci jednoduchého triku

Kiwi

Jde o potraviny, které by v našem jídelníčku neměly chybět, přesto nám jejich příprava mnohdy zabírá více času, než by bylo třeba. Není divu, že ve velkém spěchu a shonu je raději necháme ležet v lednici, místo toho, abychom si užívali jejich báječných benefitů.

Dnes vás proto naučíme malý trik, díky němuž je budete do jídelníčku zařazovat určitě podstatně častěji a jednodušeji. Nebudete k tomu potřebovat nic složitého – jen jednu obyčejnou skleničku a dvě minutky času.

Jak jednoduše oloupat kiwi

Začneme tímhle chlupatým ovocem, kterému se přezdívá také čínský angrešt. Má v sobě spoustu vitamínu C a množství dalších prospěšných látek, zejména enzymů. A jak na něj? Dobře ho omyjte a rozkrojte napůl. Poté vyřízněte onu tvrdou část, na kterou nasedá stopka. Stejně ji nejspíš nebudete jíst a při loupání by vám jen překážela.

Foto: Pixabay

Teď si vezměte k ruce skleničku s podobným průměrem, jako má vaše kiwi. Polovinu ovoce přiložte k jejímu okraji tak, aby snadno zajela mezi slupku a měkkou dužinu a mírným tlakem obojí oddělte. Kiwi vám vklouzne do skleničky a slupka s minimem dužiny, která vám zůstane v ruce, se dá snadno vyhodit.

Navíc jste kiwi nepřipravili ani o jeho cennou šťávu a v ovocném salátu nebo na dezertech bude vypadat jednoduše skvěle.

Jak oloupat avokádo snadno a rychle

S avokádem postupujte prakticky totožně, jen předtím nezapomeňte odstranit kulatou pecku. Jde to snadno. Stačí, když do ní zaseknete nůž, mírným pootočením ji uvolníte a vyjmete. Pak už stačí použít opět klasický trik se skleničkou a rázem držíte v ruce dokonale čistou polovinu avokáda bez umazaného prkénka, nože i rukou. Velmi dobře se tak loupou zejména extrémně měkké plody, které jinak na kuchyňské lince nadělají pořádný „binec.“

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)