Grilovaný sýr

Jak na správné grilování sýra

Milujete grilované pokrmy, ale neustálá příprava masa a zeleniny už se vám pomalu zajídá? Není divu i tisíckrát skvěle ugrilovaný steak se vyplatí čas od času proložit nějakou tou jinou specialitou připravenou na roštu. Ano, výbornou volbou je bezesporu grilovaný sýr. Připravit ho není nijak složité, nicméně v potaz byste měli brát hned několik důležitých aspektů. Jakých? To vám prozradíme právě v tomto článku.

Jaký sýr vybírat na gril?

Už v obchodě je zapotřebí vybírat sýry určené přímo na grilování. Typické jsou především tím, že mají pevnou strukturu a vydrží i vyšší teploty. Na obalu by mělo být určitě napsáno sýr, nikoli sýrový výrobek či plátek. V takovýchto případech totiž produkty obsahují látky, které rozhodně vaše tělo nepotřebuje.

Grilovaný sýr

Konkrétní druhy sýrů

Optimální jsou druhy se silnější povrchovou vrstvou či ušlechtilou plísní. Výborný je kyperský sýr halloumi, případně slovenský oštiepok. Rozhodně se dají kratší dobu grilovat i syrečky. Zapomeňte na měkké sýry, jako je třeba mozarella. I balkánský sýr je mnohem lepší použít do salátu se zeleninou než na gril. Vynikající jsou sýry typu camembertského. Takový hermelín s kořením je vynikající záležitostí.

Budete grilovat s alobalem?

Stékání sýra po uhlících či topné spirále rozhodně není vaším cílem. Alobal těmto nehodám dokáže zabránit. Propustí teplo a bez větších problémů sýr povolí. Do alobalu se tradičně dávají právě sýry camembertského typu. Oštiepok se dá kratší dobu grilovat i na mřížkách.

Grilovaný sýr

Tipy na skvělý grilovaný sýr

Hermelín rozhodně nijak nerozkrojujte a nepulte. Nesmí vytéct před konzumací. Pokud jej chcete plnit, tak vytvořte z alobalu malou vaničku. Nezabalujte jej přitom celý. Sýry je před grilováním zapotřebí vyndat z ledničky dříve, aby se postupně dostaly na pokojovou teplotu. Ideální manipulaci umožní se sýrem dřevěná nebo plastová vařečka. Do alobalu dejte ještě kapoku oleje. Výborné je přidat k sýru třeba rozetřený česnek, případně chilli papričky. Fantazii už se meze nekladou. Jinak hermelín se griluje zhruba 5 až 10 minut z každé strany a halloumi 8 minut.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *