Klíčky česneku

Jak jíst česnek bez rizika pálení žáhy

Víte, jaká plodina se už od dávných dob využívá doslova jako bič proti nejrůznějším nemocem? Ano, máte pravdu, samozřejmě se jedná o česnek. Vždyť právě on obsahuje spousty lidskému tělu prospěšných látek, které nabízejí spousty pozitivních účinků na naše zdraví. Obsahuje především sirní sloučeniny a také je typický charakteristickým aroma, jímž se fakticky nemůže žádná jiná rostlina pochlubit. Na účinky česneku se krátce zaměříme v úvodu článku, nicméně jeho hlavní část se bude týkat česnekového klíčku a jeho vyjmutí.

Jak může pomáhat česnek?

Je především antibakteriální a má i antivirotické účinky. Vyléčit dokáže nejrůznější kožní problémy v čele s opary. Poradit by si měl i v případě mykózy. Mimo jiné chrání srdce před nepříjemnými účinky radikálů kyslíku. Podporuje růst nehtů a vlasů. Pokud hledáte nějaký prostředek pomáhající s alergiemi, jste u česneku na správné adrese. Hodí se zejména při senné rýmě. Výborný je i ke snížení cholesterolu v krvi.

Máte strach z pálení žáhy?

Není se čemu až tolik divit, vždyť tímto neduhem trpí zhruba 10 % populace. Nejčastěji se jedná o osoby mající problémy se stravováním, případně těhotné ženy či lidi často popíjející alkohol. Pocit pálení žáhy nicméně vyvolávají i některé specifické potraviny, mezi které pochopitelně patří také česnek. Samozřejmě pálení žáh také doprovází nadměrné říhání, problémy s polykáním a v neposlední řadě zápach linoucí se z dutiny ústní. Z česneku přitom stačí odstranit klíček.

Klíčky česneku

Jednoduché odstranění klíčku

Není nic jednoduššího, stačí česnek pouze podélně rozkrájet a následně vyjmout klíček pomocí špičky nože. U mladého česneku k tomu kroku nejspíše nepřistoupíte, jelikož klíček nebude ani viditelný. U starších stroužků ani. Pokud si někdy zkusíte sníst kousek klíčku, nejspíše se pálení žáhy dostaví velmi brzy. I po vyndání klíčků určitě česnek neztratí nic ze svého aroma a síly!

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

5 komentářů

  1. Václav Odpovědět

    Dobrý den.
    Souhlasím, že česnek je „zázračný“ téměř na vše. Dokonce nahradí a i předčí antibiotika. Pro takové použití se však musí podat nejméně 3 velké stroužky a k tomu stejné množství kořene petržele, který neuvěřitelným způsobem potencuje účinek česneku. Užívat 2 – 3x za den nejméně 6 dnů. Pokud se aplikuje více než 12 dnů dojde k ABSOLUTNÍ očistě (detoxikaci). Je vhodné pro zachování střevní mikroflóry užívat jogurt v dávce min. 500 gramů a lžíci libovolné hořčice nejméně 1x za den. Pozor však. Česnek neprospívá očím. Věděli to již před 10000 lety číňané. Takže česnek ve větší (potřebné) dávce potencovaný petrželí může zachránit život, ale nevratně poškodit zrak.

    1. ota.karel Odpovědět

      A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Jakmile je jich víc než je obvyklé jsou neobyčejně škodliví! Je nutné je chytat do škopku z bezového dřeva naplněného odraženou vodou z rybníka. Přes škopek položte prkénko z lipového dřeva pomazané oravskou slaninou (ta je nejlepší). Trpaslíky přitáhne vůně slaniny a při chůzi po prkénku jim uklouznou nohy a spadnou do vody, kde se utopí. Škopek musíte denně čistit a utopené trpaslíky odevzdejte na nejbližší Městský úřed, kde budou zaevidování a příslušnou odměnu obdržíte poštou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *