Růže

Jak jednoduše prodloužit životnost růží ve váze

Tak co, patříte také do té skupiny, lidí, již odmítají pořizovat řezané květiny jen proto, že voňavé či čerstvé vydrží opravdu jen chvíli? Ovšem komu by se nelíbila kytice nádherných červených růží nebo třeba plná váza barevných jarních tulipánů? Proto pro vás přinášíme několik tipů, díky nimž růže vydrží čerstvé dokonce i dva týdny.

Květiny udělají radost všem ženám, jak na narozeniny, tak i pro radost, nemyslíte? Kytice růži nejsou vždy tou nejlevnější záležitostí, proto vás občas může zamrzet to, že velice rychle usychají a někdy se vyhazují hned na třetí den. Víte vůbec, jak by měla vypadat správná péče o tyto květiny?

Jak postupovat ihned po zakoupení růží?

Snad každý kdo dostane růže, chce uchovat si jejich vůni a svěžest co nejdéle. Proto okamžitě jak je budete mít, z nich sundejte všechen celofán či jiný obal, který je kolem růží. Květiny díky tomu budou moci dýchat. Potom nožem odřízněte stonky růží v úhlu asi 45 stupňů. U spodu stonku dále odstraňte veškeré lístky a trny, které byly v květinářství nebo teď namočené ve vodě. Jestli je to velmi nutné, dejte pryč i zvadlé lístky.

Růže

Růže ve váze: Foto Pixabay

Určitě víte i to, že váza by měla být čistá

Před vložením růží nebo jiných květin do vázy zkontrolujte její čistost. Pokud vaše váza není zrovna úplně čistá, můžete ji vložit do myčky, máte-li vázu porcelánovou či křišťálovou, doporučujeme pro jistotu vyčistit ručně. Vnitřek co nejvíce opláchněte, aby mýdlo nějakým způsobem květiny nepoškodilo.

Kam vázu s květinami uložit?

Určitě ji dejte někam, kde nebude v blízkosti topných těles, jako jsou třeba radiátory. Je to z důvodu, že jim teplý vzduch nedělá úplně nejlépe. Květiny nezapomínejte držet dále i od přímého slunečního záření. Paprsky totiž mohou poničit jemné lístky.

Růže ve váze: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *