Ledové jablko

Jablka duchů: Neuvěřitelná podívaná na přírodní kouzla

Dali byste si ledové jablko? Nejspíše si asi při vyslechnutí této otázky budete klepat na čelo. Vždyť nic takového neexistuje. Nebo ano? Skutečně taková jablka existují, nicméně ke konzumaci rozhodně nejsou. Jedná se v podstatě pouze o ledovou krustu, která se vytváří okolo jablek, která nakonec spadnou. Kde lze taková jablka spatřit a jak vznikají? To vám prozradíme v následujících řádcích. Jde o opravdu zajímavou hříčku přírody.

Jablka duchů z Michiganu

S jablky duchů se setkali obyvatelé Michiganu, konkrétně se nachází v oblasti Ovocného hřebene. Jedná se o unikátní podívanou, kdy na stromě jako by rostla skutečně ledová jablka. Ve skutečnosti je tomu ale jinak. Na stromě zůstávají klasická jablka, která ale postupně hnijí. Okolo nich se vytvoří krusta ledu. Ve finále shnilá jablka vyklouznou ze samotného ledového obalu, který na stromě zůstává.

Ledové jablko

Zdroj obrázku: Woodtv8

Ledové jablko

Zdroj obrázku: Woodtv8

Ryze přírodní záležitost

Nejde o nic složitého. Jablka tají rychleji než led, v němž se nacházejí. Vyklouznou tak ze dna samotné krusty. Zanechají za sebou ledového ducha, který vypadá náramně a člověk by si myslel, že takové jablko na stromě opravdu roste. Ke konzumaci není, ale pohledy na něj prostě neomrzí. Ostatně posoudit můžete sami.

Zdroj náhledového obrázku: Woodtv8

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

2 komentáře

  1. Petr Odpovědět

    Dá se věta … ,,Jablka se vyznačují nižším bodem mrazu než voda. „. . .přeložit do srozumitelné češtiny ? Malá počáteční písmena u několika vět už jsou jen prkotina.

    1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

      Jasně, prostě rychleji tají a vyklouznou z krusty. Upravil jsem. Mějte se a díky za koment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *