Instalace krmítka pro ptáky: Nečekejte na mráz a sníh

Krmítko pro ptáky

Rádi se v zimě díváte na ptáky, kteří usedají na krmítko a dávají si do nosu. Pokud ano, pak byste určitě měli krmítko nebo ptačí budku nainstalovat co možná nejdříve. Že ho ještě nemáte? Pak ho expresně vyrobte, nebo si ho pořiďte online. Nachází se v mnoha eshopech v různých zajímavých variacích. My se podíváme jak na důvod, proč by mělo být krmítko nachystáno již nyní, tak na některá nejoblíbenější krmítka.   

Čekání se nevyplatí

Užívat si pohledů na bezstarostné a dovádivé ptáčky můžete jen tehdy, když s instalací krmítka pro ně nezaspíte. Ptáci, kteří odlétají, už jsou mimo. Ti, již zůstávají, si musejí na krmítko nějakou dobu zvykat. Za mrazů a v době, kdy napadne větší porce sněhu, je zapotřebí pouze navyšovat krmné dávky. Krmit ptáky je třeba v pravidelných intervalech. Jejich návštěva se odvíjí i od toho, jak bude tuhá zima.

Zdroj grafiky: Heureka.cz

Na vzhledu krmítka záleží

Ne jenom vám jako majitelům zahrady. Hodně důležitá je především stříška krmítka, která by měla být dostatečně široká a také velká. Musí totiž zabránit sněhu a dešti. Krmení pro ptáky se v opačném případě jednoduše rozmočí a dvakrát šmakovat jim nebude. Nezapomeňte volit také zvýšenou ohrádku kolem krmítka. Díky těmto okrajům různé dobroty z krmítka jen tak jednoduše nevypadnou.

Kam umístit krmítko pro ptáky?

V podstatě je to vcelku jedno. V potaz byste měli brát pouze dva důležité aspekty. Tím prvním je bezesporu přístup kočky. Ta ptáky zrovna v lásce nemá. Jinak také není od věci, když bude krmítko někde v závětří.

Krmítko pro ptáky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.