Inspirováno Japonskem: fazolky adzuki jsou vhodné nejenom k jídlu, vyplatí se i při péči o pokožku

Že jsou syrové fazole toxické a vyrobit si z nich například peelingovou masku je zcela nesmysl? Pak vás určitě potěší, že oblíbené japonské fazole adzuki vlastně po botanické stránce fazolemi nejsou. Plodí je vigna hranatá (Vigna angularis) a znát je můžete také jako azuki nebo aduki.

Obsahují celou řadu živin, ovšem není nutné se omezovat jen na jejich konzumaci. Používejte je na pleť 2x týdně a uvidíte, jak vám bude vděčná.

Jak na přípravu masky z adzuki

Celý postup je vlastně jednoduchý. Fazolky nechte alespoň na hodinu namočit, poté je rozmixujte s trochou vody a máte hotovo. Pokud si je kupříkladu připravujete na plánovaný nedělní oběd, pak není nic jednoduššího, než jednu lžíci před přidáním do jídla odložit stranou. Víc totiž potřebovat nebudete.

Foto: Pixabay

Konzistence musí být tak akorát, aby maska nestékala, ale zároveň se dobře nanášela. Raději tedy přidávejte vodu jen po půl lžičkách, přidat lze totiž vždycky, ovšem ubírá se podstatně hůře. Tento typ masky se hodí pro všechny typy pleti.

Jak na její správné použití

Útroby adzuki fazolek mají především vyživující účinky. Dodají paletu antioxidantů i výživové složky. Není divu, že u japonských žen patří tato terapie mezi nejoblíbenější. Pastu z adzuki fazolek stačí jen jemně vmasírovat do pokožky a nechat 15 minut působit. Poté ji smyjte šetrným mýdlem a pleť ošetřete hydratačním sérem.

Kousky fazolek se navíc postarají o mírné exfoliační účinky, a pokud si je dopřejte dvakrát do týdny, brzy uvidíte, že se váš stav pleti začne zlepšovat. Navíc bude vypadat mladší a vitálnější – jako u Japonek.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/fazole-adzuki-azuki-a-jejich-vliv-a-ucinky-na-nase-zdravi/, https://www.zenysro.cz/blogy/testovani/mnoho-povyku-pro-nic-lush-mom-pletova-maska-ayesha

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)