Ideální rostliny pro dobrý spánek

Azalka

Toxiny či škodlivé chemikálie jsou opravdu v každé místnosti, a ne zrovna v malém množství. Opravdu je to tak i u vás, ať už v bytě nebo domě. My však známe velmi jednoduché řešení, jak se toxinů a škodlivých chemikálií snadno zbavit. Zbavit se jich můžete s pomocí rostlin.

První rostlinou je břečťan

Tato rostlinka se hodí do tmavé místnosti, což značí, že nepotřebuje mnoho světla. Špatné světelné podmínky jí vůbec nevadí. Mimochodem dokáže pohltit jak oxid uhelnatý, tak i formaldehyd, a to není vše. Hodit se vám může i při likvidování plísní.

A teď potosovec zlatý neboli scindapsus

I tohle je rostlina, která nepotřebuje nějak mnoho světla. A jestli kouříte, potěší vás, že jí nepřekáží ani zakouřený prostor. Tato rostlina zlikviduje a formaldehyd či benzen. Je nutné nezapomenout ještě na jednu informaci a to takovou, že potosovec zlatý je jedovatá rostlina, takže nedoporučujeme pěstování v blízkosti dětí či vašich domácích mazlíčků.

Čeho se dokáže zbavit zase lopatkovec?

Tahle rostlinka je jak krásná, tak i velice vděčná. Známá je kupříkladu tím, že vzduch zbaví toxických látek jako je třeba benzen, formaldehyd a další. Jestli chcete, aby měla ještě silnější čisticí schopnost, je více než nutné ji často a pravidelně otírat od veškerého prachu.

Foto: Pixabay

Znáte rostlinu jménem nephrolepis?

Tahle super rostlina vzduch ve vašem domě či bytě zvlhčí a samozřejmě nějakým způsobem ho zbaví oxidu uhelnatého nebo třeba xylenu. Nejlépe se jí vede na stinném místě. Rostlinu však nezapomínejte vždy pravidelně zavlažit, je to pro ni velmi nutné a důležité.

Co takhle bambusová palma?

Je dost možné, že ve vašem interiéru máte lakovaný nábytek, pokud ano doporučujeme tuto palmu pořídit. Očistí ho od formaldehydu a to není všechno. Zbavíte se díky ní i látek, které lakovaný nábytek vypouští do vzduchu.

Foto: Pixabay

Azalku zná snad každý, ale znáte její schopnosti?

Dá se říci, že její chloubou jsou nádherné květy, ty vaši domácnost udrží bez formaldehydu. Který se postupně uvolňuje z nábytků, koberců a dalších. Kvete však celkem dlouho, proto vyžaduje hodně pozornosti a samozřejmě té péče.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.