Voda s citronem

I při přípravě vody s citronem se můžete okrást o vitamíny

Jaký nápoj máte doma nejraději? Co většinou nechybí na stole v nějaké restauraci, respektive nyní spíše na zahrádce restaurace? Ano, máte pravdu, odpověď je vcelku jednoznačná. Jde o vodu s citronem. Ta jednak osvěží a jednak se stává také skvělým pomocníkem k utužení našeho zdraví. Na první pohled by se mohlo určitě zdát, že na její přípravě není prakticky co zkazit. Opak je ale pravdou. V tomto článku vám ukážeme, že se o vitamíny můžete docela solidně okrást, což je bezesporu velká škoda.

V hlavní roli citronová kůra

Voda s citronem se většinou dělá jen tak, že se vezme citron, vymačká se z něj šťáva a následně míchá s vodou. Chyba. Spousta lidí zapomíná na citronovou kůru, která je plná vitamínů stejně, jako je tomu u dužiny pod ní. Takto připravená voda s citronem i s kolečky majícími kůru, dokáže osvěžit mnohem více, než by tomu bylo u vody připravované předchozím zmiňovaným způsobem.

Voda s citronemVoda s citronem: Zdroj obrázku Pixabay.com

Správné citrony jako základ

Musíte samozřejmě koupit vhodné citrony. Zvolit je třeba takové, jejichž kůra není napuštěná různými chemickými látkami. I ty je však nezbytné pořádně omýt a zbavit jakýchkoli nečistot. Následně se citrony rozpůlí a vylisuje se z nich šťáva. Poté se vše zalije vodou. Optimální je vlažná, protože jen v ní se potřebné látky dokážou jednoduše uvolnit. 

Ideální ráno na lačno

Kladů pití vody s citronem je spousta. Poznat byste je měli nejlépe v případě, že tento jednoduchý přírodní koktejl budete pít hned po ráno na lačno, a to každý den. Mělo by se vám ideálně zlepšit trávení a také činnost žluči jako takové. Svůj organismus byste měli dokonale detoxikovat. Důležité je i zvýšení příjmu vitamínu C. ten je v citronech zastoupen poměrně hojně. Voda s citronem mimo jiné také pomáhá v hubnutí. Nejrůznější dietní režimy s ní v každém případě počítají.

Voda s citronem: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *