I kočky dokáží škodit. Čím je odpudit?

Kočka

Když se řekne kočka, většině z nás se hned vybaví domácí mazlíček. Bohužel je ale v přírodě mnoho koček, které jsou toulavé, a proto svépomocí hledají potravu a úkryt, a to velmi často na zahradách, terasách a verandách. Když se zrovna na vaši zahradu zatoulá kočka, rozhodně budete mít postaráno o otravné hlodavce, ale zároveň je dost možné, že budete mít po celé vaší zahradě kočičí trus a pošlapané květiny. Jak ale kočky z vaší zahradit vyhnat?

Potrava je největší lákadlo

Miska se žrádlem je rozhodně něco, čemu toulavá kočka neodolá. I když je miska připravena pro vašeho domácího mazlíčka, toulavá kočka se ptát nebude. Proto radši misku přesuňte do domu. Také popelnice, ze kterých jdou cítit zbytky jídla, jsou pro kočku lákadlo. Zde je ale jednoduchá pomoc, stačí se ujistit, že je popelnice správně zavřená a víko doléhá. Pro jistotu je ještě dobrý nápad zeptat se sousedů, jestli pro toulavé kočičky nenechávají venku žrádlo. Když kočka o dům dál bude mít trvalý přísun žrádla, budete se jí zbavovat o dost hůře.

KočkaFoto: Pixabay

Zaútočte na jejich čich

Co nám voní, pro kočky zas až takové lákadlo není. Jejich citlivý čich například nesnese levanduli, eukalyptus či citronellu. Takže pokud chcete kočky vyhnat a zároveň si zvelebit zahradu, vysázejte, nejlépe podél plotu, tyto rostliny.

Použijte vodu

Je obecně známo, že většina koček nemusí vodu. V tomto případě budou mít výhodu ti, kteří mají na zahradě zavlažování. Stačí tedy nastavit zavlažování na místa, kde se kočka nejčastěji vyskytuje a nechat ji párkrát pokropit. Je možné, že se bude snažit najít jinou suchou cestu, zavlažování proto po nějakém čase přesuňte na jiné místo.

KočkaFoto: Pixabay

Pokud je to stále málo

Postupem času se i toulavé kočky stávají více odolnými, a proto je možné, že výše zmíněné možnosti, jak odpudit kočku, budou málo. Nezoufejte, je tu ještě jedna možnost. Na plašení koček je ideální ultrazvuková plašička. Její princip tkví ve vysílání zvuku, který je pro lidské ucho neslyšitelný. Kočka ho ovšem velmi silně vnímá a je pro ni nepříjemný. Plašič se postará o to, že se kočka raději přemístí jinam. Rozhodně je ale vhodné plašič na zahradě nadále nechat, funguje totiž i jako prevence na odpuzení koček.

Toulavé kočky nevěstí pro vaši zahradu nic dobrého. Pošlapané rostliny, všude samý trus a také dost možná i roztahané odpadky z popelnice. To přeci nechcete! Sice jsou tato stvoření roztomilá, ale být vámi, na nic nečekáme a kočky se raději rychle zbavíme!

Zdroj info: https://vyplasto.cz/https://vyplasto.cz/ 

Autor: Pavlína Jenková

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.