Okrasné trávy jako živý plot

Okrasné trávy

Živý plot má spousty výhodných funkcí – může opticky ohraničit váš pozemek a zároveň zabrání nechtěným pohledům. Podle typu vysazených rostlin může mít také některé další funkce, jako je například nepropustnost, atraktivita či poskytnutí jedlých plodů. Okrasné trávy používáme zejména z důvodu získání struktury do své zahrady, nicméně některé z nich jsou natolik husté a vysoké, že se dají využít také jako živý plot.

Různá stanoviště

Okrasné trávy zahrnují poměrně široký pojem různých rostlin, z nichž některé mají rády suchou, jiné zase podmáčenou půdu. Můžete si tedy vybrat takovou rostlinu, které budou plně vyžadovat stanoviště ve vaší zahradě, která jí můžete poskytnout. Na výběr máte z několika různých velikostí, tvarů i barev. Můžete trávy dokonce kombinovat. Mohou se stát úkrytem pro některá užitečná zvířátka, jejichž práci na své zahradě oceníte.

Trávy

Foto: Pixabay

Hodně muziky za málo peněz

Okrasné trávy jsou levné a navíc se rychle šíří. Většina z nich je nenáročná na péči, takže se hodí do každé zahrady a pro každého zahradníka. Využijete je zejména v případě, že potřebujete živý plot co nejrychleji. Využít okrasné trávy zároveň znamená získat nejlevnější živý plot na trhu. Nemusíte je prořezávat a přitom máte k dispozici nepřeberný výběr různých výšek a tvarů.

V zimě odumírají

Některé druhy trav ale v zimě odumírají, což může někdo vnímat jako nevýhodu. Ano, je pravda, že v zimě nebude vzhled trav tolik bujný, na druhou stranu se i náš pohyb na zahradě obvykle omezuje. A zimě může trávy obalit jinovatka, sníh nebo krystalky ledu, což je opravdu pěkná podívaná. Spousta lidí se nestačí divit, co všechno dokáže příroda vyčarovat. Na jaře je ale vhodné některé druhy trav posekat, aby bylo umožněno růstu nových výhonků.

Okrasné trávy jako živý plot

Jako živý plot obvykle používáme různé druhy okrasných trav. Je výhodné, aby se jednalo o víceleté druhy, co možná nejvyšší – ideálně více, než 1 metr. Měly by být velmi odolné a rychle rostoucí.

Zdroj: https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/zywoploty-z-traw-ozdobnych-dobry-pomysl-na-zielone-oslony-w-ogrodzie-aa-1qZ1-SYra-5zar.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!