Hnojení banánovou slupkou na dva způsoby – dodá rostlinám tolik živin, že nahradí i to komerční

Banány

Ze všeho nejraději sázíte na ekologii a chemickým prostředkům se snažíte vyhýbat obloukem? Pak máme pro vás tip na jedno 100% ekologické hnojivo, díky němuž navíc využijete zbytky z kuchyně.

Řeč dnes bude o banánových slupkách. Jde doslova o poklad, proto že ve správném stádiu zralosti obsahují dokonce ještě více živin, než „tělo“ banánu, které tradičně konzumujeme (a na řadě míst na světě se opravdu banány jedí i se slupkou).

Draslík, hořčík a fosfor pro vaše květiny

Jde o zlatou trojici pro všechny úspěšné pěstitele. Draslík, hořčík a fosfor se starají o komplexní výživu vašich zelených krásek a to od sazeničky až po plodící nebo kvetoucí rostlinu. A v banánových slupkách jich najdete dost a dost. Stačí jen vědět, jak je správně využít.

Banány

Foto: Pixabay

Hnojit lze nasekanými banánovými slupkami

Nechcete si příliš komplikovat život? Pak nepotřebné banánové slupky jednoduše nasekejte na tenké proužky a přimíchejte k zemině. Nejlépe se osvědčují při výsadbě, kdy je vhodné je uložit na spodek květináče, kde se k nim nedostanou mušky, ovšem rostliny k nim časem prorostou a vezmou si od nich všechnu potřebnou výživu.

Je samozřejmě možné zapracovat slupky do půdy i později, dbejte však na to, aby nikdy nebyla zakryté příliš tenkou vrstvou zeminy, jinak by se vám to v okolí květin mohlo brzy začít nehezky rojit.

Užívání banánového výluhu je pohodlné

Další možností je jedna banánová slupka na pět litrů vody. Společně je nechte 2-5 dní vylouhovat, samozřejmě pod pokličkou nebo někde stranou od obytných prostor. Hotové hnojivo přeceďte, nařeďte v poměru 1:5 a použijte jako každodenní zálivku pro své rostliny. Budou vám vděčné.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/bananove-slupky-vyuziti-20200609.html, https://vychytavkov.cz/bananova-slupka-jako-hnojivo-dokaze-opravdu-zazraky-budete-mile-prekvapeni-vysledkem/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)