Hledáte přirozený zdroj vlákniny? Tenhle tip vás nejspíš překvapí

Vláknina je pro naše zdraví i zažívání velmi důležitá. Ne vždy ji však máme dostatek. Existuje několik druhů produktů, které se doslova pyšní bohatým zdrojem vlákniny.

Nicméně na předních příčkách se můžeme setkat s jednou velmi zajímavou exotickou rostlinou, která se jmenuje jitrocel vejčitý. Jméno jako takové však obvykle neznáme, spíše je nám povědomý konečný produkt – psyllium.

Proč právě semínka jitrocele?

Důvodů je hned několik, a jsou opravdu dobré. Obsahuje především skutečně velké množství rozpustné vlákniny. Navíc o něm lze jedním dechem i říci, že má nízkou kalorickou hodnotu. A to je velmi dobrá zpráva jak pro sportovce, tak pro někoho, kdo si hlídá svoji ideální váhu, nebo dokonce bojuje proti nadváze nebo obezitě.

Foto: Pixabay

Tuto rostlinu můžete znát také jako jitrocel indický a rozhodně nejde o žádný moderní výstřelek. Naopak, stačí se podívat do tradiční indické medicíny ajurvédy. Jeho účinky jsou známé více než 2 000 let.

Jak nám v těle vlastně pomáhá vláknina

Nabízí hned několik benefitů, které bychom si měli hlídat. Především má vlákninavláknina opravdu příznivý vliv na hladinu cholesterolu v našem těle. Pokud je totiž vysoký, může způsobovat mnoho onemocnění. Přispívá také k hubnutí a celkově redukci hmotnosti. A vyhnou se vám poté také veškeré problémy se zácpou a bolesti, neodmyslitelně spojené s hemoroidy.

Psyllium také jedním dechem skvěle čistí střeva, což vede samozřejmě ke zdravému trávení a odchodu všech nepotřebných a mnohdy dokonce potenciálně toxických zbytků z těla. A pokud funguje naše zažívání správně, pak nám hrozí mimo jiné i menší pravděpodobnost onemocnění rakovinou tlustého střeva.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj:https://www.protext.cz/zprava.php?id=36872

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)