Hledáte ideální kočku do bytu – poradíme vám

mainská mývalí

Není kočka jako kočka. Některé jsou mazlivé, jiné naopak nezávislé a pohladit se dají jen tehdy, když samy chtějí. O některé zakopnete na každém rohu, jiné se vám drží z cesty a veškerou aktivitu v domácnosti pozorují zpovzdálí. Už tušíte, jaké vlastnosti byste u své kočky ocenili?

Pokud ne, podívejte se na různá plemena koček a přečtěte si o jejich světlých i stinných stránkách. My vám dnes chceme představit kočku veskrze univerzální, i když svým vzhledem trochu nápadnou. Mainská mývalí kočka alias Mainka je skvělým společníkem do téměř každé domácnosti. Vyhovovala by i vám?

mainská mývalí

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mainská mývalí kočka

První věc, která vás při pohledu na tuto kočičí krásku překvapí, jsou její impozantní rozměry. Patří mezi čtyři největší plemena domácích koček, věští je už jen norská lesní kočka, ragdolly a savanská kočka. Obří rozměry ale jdou ruku v ruce s bystrou inteligencí a citlivou povahou, což je pro mnoho majitelů koček nejdůležitější kritérium při výběru.

Mainská mývalí kočka má velmi ráda společnost. V bytě následuje své majitele na každém kroku, ale nevyžaduje neustálou pozornost nebo dlouhotrvající drbání. Nemá sklony plést se obyvatelům bytu pod nohy nebo na ně bafat z těch nejzastrčenějších rohů. Typická je pro ni klidná a tichá povaha.

Aby byly mainky spokojené, vyžadují společnost. A to buď lidskou nebo zvířecí, snesou se se psem i jinými kočkami. Vyžadují pouze pravidelnou péči o srst, kterou je potřeba 1x měsíčně důkladně vykartáčovat, o zbytek se kočka postará vlastními silami. Není divu, že v současné době mainky zažívají boom a například v Americe patří k nejčastěji chovaným plemenům vůbec. Padla vám do oka? Pak si ji v některé chovné stanici zarezervujte včas, rychle totiž mizí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)