Halloween je tady a s ním i zahradní dekorace

Halloween už dávno není jen americkým svátkem. I když je pravdou, že naše děti nechodí v maskách na koledu, častokrát se setkáváme s halloweenskými párty. A spousta z nás si doma vytváří vlastní halloweenské dekorace. Halloween ale můžete přivést také do své zahrady. S tím se ale pojí několik možných problémů. Než začnete nakupovat zahradní dekorace, zde je několik tipů.

Nebezpečné dekorace

Nepoužívejte takové dekorace, které by mohly poškodit vaši zahradu, například zanechat stopy na trávníku nebo zabít některé z vašich rostlin. Halloweenská zahrada je záležitostí několika dnů, a tak nestojí za to, zničit si celou zahradu nebo ji oslabit tak, aby potřebovala několik dnů na zotavení. Například oheň v zahradě může vypadat velmi strašidelně, ale může být nebezpečný a může poškodit váš trávník a možná i váš domov!

Pozor na elektriku

Nepoužívejte ve vaší zahradě příliš mnoho elektrických dekorací. Použití mnoha světel může vytvořit působivý efekt, ale ty vám zvednou váš účet za elektřinu. Zkuste místo toho použít LED světla nebo žhavicí tyčinky, které budou spotřebovávat mnohem méně nebo vůbec žádnou elektřinu.

Foto: Pixabay

Ušetřete peníze

Začněte tím, že se podíváte do garáže. Možná najdete spoustu předmětů a materiálů, které se dají použít na halloweenskou výzdobu. Tím ušetříte spoustu peněz za předměty, které byste si museli koupit nové. A ve velké většině případů jsou ty starší předměty mnohdy lepší. Když už vyrazíte nakupovat, zkuste různé bazary nebo výprodeje. Inspirací vám může být internet, s pomocí kterého se můžete vhodně inspirovat.

Staronové ozdoby

Pokud máte doma některé ozdoby ještě z minulých let, můžete je jednoduchými úpravami přetvořit, takže budou vypadat jako nové. Za prvé ušetříte peníze a za druhé také místo – skladovat velké množství ozdob může být prostorově náročné.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!