Gumové hračky mohou být pro psy nebezpečné, pozor na ně

Psí hračky

Gumové hračky jsou běžně dostupné v obchodech se psími potřebami. Mohou ale představovat riziko pro vašeho psa. Spousta psů má totiž tendence sníst to, co rozžvýká. A tudíž také gumové hračky. Někdy se může dokonce stát i to, že pes spolkne hračky vcelku. Co se v takovém případě dá dělat? Je třeba navštívit veterináře?

Aby se hračky nedostaly do útrob psa

Prevence je lepší, než řešit problém. Proto je vhodné velikost hraček volit podle velikosti psa. Čím větší má pes čumák, tím větší bychom mu měli dávat hračky. Platí totiž, že čím jsou hračky menší, tím snadněji je pes spolkne. Je dobré kupovat takové hračky, které jsou vyrobeny z netoxických a zdravotně nezávadných materiálů. Při hře psa kontrolujte a sledujte, zda nedošlo k poškození hračky. Jakoukoli poškozenou hračku ihned likvidujeme.

Hračky

Foto: Pexels

Stalo se…

Pokud už se stalo, že pes kousek hračky pozřel, pak jej začněte bedlivě pozorovat. V první řadě si všímáme známek dušení. Jakýkoli začátek dušení je třeba hned řešit. Obvykle se používá trik, kdy psa vezmeme těsně pod hrudním košem a zadní nohy nadzvedneme do vzduchu nad úroveň předních nohou. Tímto způsobem se může hračka dostat zpět do tlamy. Nikdy sami nevyvolávejte u psa zvracení. Nechte to na veterináři.

Hračky v psím těle

Někdy může dojít k tomu, že pes hračku sám vyzvrací. Někdy vyjde ven druhou stranou. Pokud ne, může způsobit problémy v psích útrobách. Majitel by měl sledovat, zda hračka skutečně vyjde ven. Pokud ne, je třeba navštívit veterináře. Ten může provést vyšetření včetně rentgenu, aby se zjistilo, zda je hračka uvnitř psa. Pokud pes po požití hračky nechce žrát a nekálí, pak je třeba co nejdříve navštívit veterináře.

Zdroje info:

https://honey.nine.com.au/pets/vet-warning-pet-owners-toys-after-dog-swallows-rubber-balls/6af30e89-f71a-419c-b79c-6c97748841d8

https://www.petmd.com/dog/emergency/common-emergencies/e_dg_swallowed_objects

Foto: Pexels

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!