Jak připravit vaši zahradu na zimu a jaké zahradní pomůcky budete potřebovat

Rytí

Podzim je časem, kdy zahrada potřebuje zvláštní péči, aby byla připravena na nadcházející zimu. Brzy přijdou první mrazíky a v tu dobu už by mělo být vše připravené a zazimované. Zahradní pomůcky hrají klíčovou roli v udržování zahrady v tom nejlepším možném stavu.

Příprava zahrady na podzim

Podzimní období je ideálním časem na přípravu zahrady na nadcházející měsíce. Stříhání větví a sběr listí jsou klíčovými úkoly. Nejdůležitějším krokem k přípravě zahrady na zimu je však odstranění odumřelých rostlin. Záhonky a trávník by měly být pečlivě pročištěny. K tomu budou neocenitelné zahradní rýče či hrábě. S těmito nástroji snadno odstraníte všechny nepotřebné škůdce a zajistíte zahradě zdravý start do nové sezóny.

Pokud máte větší zahradu, budou se hodit i elektrické přístroje. Elektrický vysavač na listí vám usnadní sběr a úklid listí bez nadměrné námahy. Na menší plochy však stačí již zmíněné rýče, lopaty nebo hrábě.

Zima může být těžká i pro ptáky, kdy je pro ně velmi obtížné najít potravu. Ale i vy jim můžete pomoct přečkat tuhé měsíce tím, že na zahradu umístíte krmítka s krmivem.

Sekání trávy

Ani váš trávník není výjimkou. Poslední sekání trávy před zimním odpočinkem je klíčové pro zajištění zdravého a krásného trávníku v příštím roce. Zvolit správný čas pro toto poslední sečení je zásadní. Doporučuje se provést ho, když tráva přestane aktivně růst, ale zároveň ještě není pokryta sněhem. Ideální délka trávy pro zimní období je kolem 5-7 cm.

Foto: Pixabay

Ochrana rostlin před mrazem

Jednou z důležitých úkolů na podzim je chránit citlivé rostliny před případnými mrazy. Izolační plachty a fólie mohou posloužit jako ochranný štít proti chladu. Dále můžete rostliny ochraňovat pomocí speciálních zimních hnojiv.

Až budete mít všechno hotové, nezapomeňte na důkladný úklid vašeho zahradního náčiní. Důkladné vyčištění, naolejování a správné uskladnění prodlouží životnost všech vašich zahradních pomůcek. Speciální zahradní úložné boxy nebo kovové regály vám v tomto ohledu mohou výrazně pomoci.

S ohledem na nákup těchto pomůcek se také nabízí možnost využít slevové kupóny, abyste ušetřili na nákladech.

Výhody slevových kupónů na SlevovyKupon.net

Při nákupu zahradních pomůcek na podzim nemusíte celou vaši výplatu. Na SlevovyKupon.net naleznete široký výběr slevových kupónů do různých obchodů se zahradními potřebami. Ty vám umožní pořídit potřebné zahradní vybavení za mnohem nižší ceny. Ušetřené peníze pak můžete využít jinde, a přesto mít zahradu připravenou na dlouhou zimu. Na stránkách se pravidelně aktualizují nabídky, takže nemusíte zoufat, když hned nenajdete váš obchod.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.