Grilované brambory

Grilované brambory: Pochoutka, která pobaví

Milujete pochoutky z grilu?  Pokud ano, stoprocentně se snažíte experimentovat a pokládat na grilovací rošt všechno možné. V poslední době se hodně prosazují potraviny nemasitého charakteru. Grilovaná zelenina se už stala jakousi tradicí a hermelín také. Výbornou volbou je také oštiepok, jenž se jen tak nerozteče a tvrdá kůrka dokáže udržet uvnitř skvělou sýrovou hmotu. Minimálně za zmínku stojí ale také grilované brambory.V poslední době zažívají doslova boom a není se vůbec čemu divit. Jak si takové grilované brambory připravit?

Prodávají se přímo v supermarketu

Jestliže chcete mít všechno bez práce, pak si můžete koupit přímo balení brambor ke grilování v supermarketu. Jsou označené přesně tímto názvem. Prodávají se standardně zavakuované v mešním balení, které stojí okolo 30 korun. Možná se vám tato cena bude zdát přemrštěná vzhledem k tomu, že se jedná o obyčejné brambory. Proto bude možná lepší, když si takovýto polotovar připravíte doma sami.

Grilované brambory

Grilované brambory: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Domácí jsou domácí

Jasně, jen je zapotřebí vybrat brambory, které budou tvarově a velikostně podobné. Ideálně by se mělo jednat o menší kousky. Rychleji se uvaří a stejně tak je snazší i jejich grilování. Pokud byste zvolili brambory různé velikosti, s největší pravděpodobností by se vám některé uvařily a jiné naopak zůstaly syrové. Brambory uvaříte do měkka ve slupce a pak dáte na rozpálený gril. Posolit je můžete už při vaření, ty kupované příliš slané nebývají. Přisolíte klidně při grilování.

Grilované brambory

Grilované brambory: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Skvělé hlavně jako příloha

Jednoznačně. K takové grilované krkovičce nebo nějakému steaku jde o optimální záležitost. Grilování brambor je zábavné a nemusí být nijak výrazně zdlouhavé. Přece jenom, grilujete polotovar, který je jedlý ještě před tím, než jej dáte na gril. Neúspěchu se fakticky obávat nemusíte.

Grilované brambory: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *