Citron

Funkční triky pro využití citronu při úklidu

Nedokážete si představit čaj bez citronu? Využíváte toto exotické ovoce do nejrůznějších salátů? Nejspíše ano a považujete jej za zcela běžnou součást svého života. Citrony ale nemusí mít užitek pouze v gastronomii. Velmi důležitou roli mohou hrát třeba při úklidu domácnosti. Že netušíte, v čem by mohl takový citron pomoct? Nevadí, v následujících řádcích se podíváme hned na několik jeho využití, jež se vám budou určitě hodit.

Eliminujte zápach z lednice

Citronová šťáva je vynikající na likvidaci zápachu jdoucího z lednice. Jestliže se vám doma z lednice linou podivné pachy, nejprve odstraňte zapadlý kus jídla nebo zkažené potraviny. Poté na tampon nakapejte pár kapek citronové šťávy. Ta je vynikajícím lapačem pachů, jež pohltí.

Citrony

Vybělte si kuchyňské prkénko

Máte doma plastové prkno na krájení potravin? Pak jistě víte, jak mizerně se umývá. Přitom stačí tak málo. Rozkrájet citron na kousky a následně jimi přejíždět po prkénku. Můžete se vsadit, že zažraná špína postupně zmizí.

Čistič mikrovlnky

Citronem perfektně vyčistíte mikrovlnnou troubu. Ideální bude, když smícháte 240 ml octa, stejné množství vody a 5 kapek šťávy z citronu. Vše smícháte a nalinujete do rozprašovače. Získáte vynikající prostředek pro čištění mikrovlnky.

Čištění nerezu

Jakékoli vybavení z nerezu je pohledově unikátní. Přesto je jeho údržba doslova šílená. Chemické prostředky většinou docela páchnou. Proto se vyplatí smíchat citronovou šťávu se solí a jedlou sodou. Přípravek na houbičce nanesete na povrch a vydrhnete jakékoli nerezové pomocníky.

Odpuzovač molů

Moli jsou doslova a do písmene zkázou. Přitom k jejich odpuzení stačí málo. Nakrájejte citron na kousky a následně je nechte vysušit. V látkovém sáčku budou moly ve skříni s oděvy dokonale odpuzovat.

Citrony

Čistič skvrn na oděvech

Citronová šťáva ve směsi s vodou dokáže likvidovat skvrny na oděvech mnohdy lépe než chemické prostředky. Stejně tak bělí prádlo.

Vyčistěte si plastové krabičky

Potraviny se mnohdy uchovávají v plastových dózách. Často v nich tak zůstávají zbytky potravin a jsou zabarvené. Potřením povrchu plátek citronu dosáhnete jejich vyčištění i eliminace pachů.

Pach z odpadkového koše nebude tak silný

V případě, že rozkrájíte citron a polovinu či třetinu dáte na jeho dno. Pach bude minimalizován.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *